Με πλάνο τετραετίας έδωσαν τα χέρια διοίκηση και Θεοδοσιάδης Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Την ανανέωση της συνεργασίας με την Σάκη Θεοδοσιάδη ανακοίνωσε η διοίκηση της Αναγέννησης με τις δύο πλευρές να δίνουν τα χέρια σε βάθος τετραετίας όπως αναφέρεται στην ανακοίνωση των κιτρινόμαυρων.
Ο εξαιρετικά επιτυχημένος κόουτς, παρά του ότι ακόμα βρίσκεται στα πρώτα βήματα της προπονητικής του καριέρας, έχει κατορθώσει να πετύχει το απόλυτο στις δύο σεζόν που βρίσκεται στην Αναγέννηση, επαναφέροντας την ομάδα στην Football League. Η ανανέωση της συνεργασίας ήταν κάτι που επιθυμούσαν και οι δύο πλευρές αλλά πάνω απ' όλους ο φίλαθλος κόσμος της Αναγέννησης που εκτίμησε την σοβαρή δουλειά που γίνεται στην ομάδα.
Αναλυτικά η ανακοίνωση με την οποία γνωστοποιείται η συνέχιση της συνεργασίας των δύο πλευρών:
"Η διοίκηση του ΑΣ ΤΑΠ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 1904 ανακοινώνει ότι ο προπονητής Σάκης Θεοδοσιάδης θα συνεχίσει στην τεχνική ηγεσία της ομάδας μας και για τη νέα αγωνιστική περίοδο και μάλιστα μ' ένα τετραετές πλάνο το οποίο με βάση τη φιλοσοφία που είναι κυρίαρχη πλέον στις τάξεις του συλλόγου μας, θα προσπαθήσουμε όλοι όσοι συγκροτούμε τη μεγάλη οικογένεια της Αναγέννησης να το φέρουμε εις πέρας.
Συνεχίζουμε δυνατοί και αποφασισμένοι τη δημιουργία στέρεων βάσεων πάνω στις οποίες η Αναγέννηση θα πατήσει γερά στα πόδια της για να ανοίξει το βηματισμό της για το μέλλον. Με ρεαλισμό, ταπεινότητα και συλλογικότητα και με απόλυτη προσήλωση στο στόχο και στη φιλοσοφία μας. Δεν μας φοβίζουν οι νέες προκλήσεις, τις οποίες κατέκτησε με το σπαθί της η ομάδα, και είμαστε σίγουροι ότι με τη συνδρομή της κινητήριας δύναμης που είναι ο Αναγεννησιώτης φίλαθλος κόσμος, θα πορευτούμε σταθερά και αποφασιστικά".
Μετά την επίτευξη της συμφωνίας με τον προπονητή πλέον σειρά παίρνουν οι κινήσεις στο έμψυχο δυναμικό της ομάδας, καθώς κάποιοι -οι περισσότεροι- εκ των ποδοσφαιριστών θα συνεχίσουν και στην Football League ενώ όσοι κριθούν ότι δεν μπορούν να προσφέρουν στην παρούσα χρονική στιγμή θα αποδεσμευθούν.
Σε εντατικούς ρυθμούς εξάλλου ήδη κινείται η διοίκηση της ομάδας που όλο το καλοκαίρι θα πρέπει να τρέξει όλα τα ζητήματα που αφορούν την δημιουργία ΠΑΕ, την δημιουργία ομάδας Νέων, την προσέλκυση νέων επιχειρηματιών που θα ενδυναμώσουν το διοικητικό σχήμα, την επίτευξη συμφωνιών με τους ποδοσφαιριστές που θα υποδείξει ο προπονητής, το προπονητικό κέντρο που θα υλοποιηθεί η προετοιμασία της νέας χρονιάς. Αυτά είναι μόνο μερικά από φλέγοντα ζητήματα που θα τρέξουν το επόμενο τρίμηνο και στα οποία καλείται η διοίκηση να ανταπεξέλθει με τον ίδιο τρόπο που τα κατάφερε τον αγωνιστικό τμήμα της ομάδας τα τελευταία δύο χρόνια.