Με Ρήγα Φεραίο την Κυριακή ο ΑΟΚ για την πρόκριση στο κύπελλο Γ' Εθνικής Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Ολοκληρώθηκε το απόγευμα της Παρασκευής η προετοιμασία του Α.Ο. Καρδίτσα για το πρώτο επίσημο παιχνίδι της χρονιάς την προσεχή Κυριακή με αντίπαλο τον Ρήγα Φεραίο στο γήπεδο των Καμινάδων.
Οι δύο ομάδες θα δώσουν την πρώτη από τις δύο διαδοχικές μάχες, καθώς κληρώθηκαν και στην πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος με φόντο την πρόκριση στον επόμενο γύρο του κυπέλλου Γ' Εθνικής. Ένας νέος θεσμός που καθιέρωσε φέτος η ΕΠΟ, ο οποίος όμως αντιμετωπίζεται ήδη με σκεπτικισμό από τις ομάδες για τον λόγο ύπαρξής του.
Οι κυανόλευκοι του Β. Καραγιάννη δεν δείχνουν να βρίσκονται ακόμα σε καλή αγωνιστική κατάσταση, απ' ότι έδειξαν τουλάχιστον στα φιλικά και ειδικά στα τελευταία δύο με Τρίκαλα και Αμπελωνιακό που είναι στον ίδιο όμιλο. Σίγουρα παιχνίδι με παιχνίδι αναμένεται να αποκτά μεγαλύτερη συνοχή η ομάδα που ας μην ξεχνάμε ότι ανανεώθηκε κατά το ήμισι περίπου την περίοδο του καλοκαιριού.
Αγωνιστικά ο κόουτς του Α.Ο.Κ. δεν θα έχει στην διάθεσή του στον Κυριακάτικο αγώνα τον Καραγιώργο που είναι τραυματίας από το τελευταίο φιλικό με τον Αμπελωνιακό ενώ τιμωρημένοι είναι ο Παππάς και ο Καβαλάρης. Επί πλέον θέμα υπάρχει και με την δυνατότητα συμμετοχής του Σέρβου Μίλκοβιτς που δεν είναι έτοιμα ακόμα τα χαρτιά του.
Από την πλευρά του ο Λ. Μπακάλης του Ρήγα Φεραίου δεν αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα τραυματισμού και κανένας ποδοσφαιριστής δεν είναι τιμωρημένος. Στην Καρδίτσα πιθανά να βρεθεί μεγαλύτερος αριθμός παικτών από την 18άδα και την τελευταία στιγμή να ανακοινώσει την σύνθεση αυτής. Η ομάδα του Βελεστίνου σε γενικές γραμμές πήγε καλά στα φιλικά της παιχνίδια ενώ διατήρησε τον κοσμό των βασικών παικτών από την περσινή ομάδα.
Η ομάδα που θα προκριθεί από το συγκεκριμένο ζευγάρι θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας το νικητή Αμπελωνιακός - Δωτιέας Αγιάς.
Το KarditsaLive.Net θα είναι μαζί σας LIVE από τις 15:45 για να σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη στο γήπεδο των Καμινάδων καθώς και τα αποτελέσματα από τους υπόλοιπους αγώνες του κυπέλλου Γ' Εθνικής για τον 3ο όμιλο.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές των αναμτρήσεων που ξεκινούν στις 16:00:
Αχιλλέας Δομοκού - Χαλκίδα Αναστασίου, Νίκζας, Μάνος (ΕΠΣ Λάρισας)
Λαμία - Αχιλλέας Νεοκαισάρειας Χαλδαίος, Βασιλάκης, Τζάκος (ΕΠΣ Αθηνών)
Λευκάδια - Μακροχώρι Γκορτσίλας, Πάτρας, Νατσιόπουλος (ΕΠΣ Μακεδονίας)
Α.Ο. Καρδίτσα - Ρήγας Φεραίος Μαστροδήμος, Ακρίβος, Γκαρέλης (ΕΠΣ Λάρισας)
Τρίκαλα - Πυργετός Μυριούνης, Κεντζιόπουλος, Μωυσιάδης (ΕΠΣ Καστοριάς)
Αμπελωνιακός - Δωτιέας Αγιάς Χαλβατζάκος, Τσίγγινες, Τριάντος (ΕΠΣ Θεσσαλίας)
Μαχητής Τερψιθέας - Νάουσα Παπαργυρίου, Γιαμούζης, Θεοδώρου (ΕΠΣ Πιερίας)