Με τα Τρίκαλα την Κυριακή η Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Φιλικό αγώνα προγραμμάτισε για την ερχόμενη Κυριακή η Αναγέννηση Καρδίτσας, δύο εβδομάδες πριν την επίσημη έναρξη των υποχρεώσεων στο πρωτάθλημα, που όπως έβγαλε η κληρωτίδα την Τρίτη θα γίνει στον Τύρναβο στις 21 Οκτωβρίου.
Το φιλικό έχει κλειστεί με την ομάδα του Α.Ο. Τρίκαλα στην γειτονική πόλη και ουσιαστικά είναι η ανταπόδοση του φιλικού που δόθηκε στην Καρδίτσα στις 2 Σεπτεμβρίου. Εκεί η Αναγέννηση είχε επικρατήσει με ένα γκολ του Κρανιώτη στο 87' χωρίς όμως να κάνει καλό 90λεπτο.
Ο αγώνας έχει οριστεί για τις 16:30 στο Δημοτικό Στάδιο των Τρικάλων και το εισιτήριο θα είναι 5 ευρώ. Οργανωμένη μετακίνηση φιλάθλων της Αναγέννησης δεν φαίνεται να επιτραπεί από την Αστυνομία, κάτι που άλλωστε είχε γίνει και στον αγώνα του α' γύρου.
Αυτό λογικά θα είναι και το προτελευταίο φιλικό για την ομάδα της Αναγέννησης, με το τελευταίο να προσδιορίζεται για το Σαββατοκύριακο 13-14 Οκτωβρίου.