Με το βλέμμα στους αντιπάλους ο Α.Ο.Κ. που έχει το προγραμματισμένο ρεπό του Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Το προγραμματισμένο ρεπό του έχει την 5η αγωνιστική ο Α.Ο.Κ. που ωστόσο "κάθεται" σε αναμμένα κάρβουνα λόγω της πολύ κακής έναρξης στο πρωτάθλημα.
Ένας βαθμός συγκομιδή σε τέσσερις αγώνες και ο αποκλεισμός στο κύπελλο σε αγώνα εντός έδρας, δείχνουν με μεγάλη σαφήνεια ότι τα γρανάζια της ομάδας δεν γυρίζουν προς την σωστή κατεύθυνση. Ο επιπλέον χρόνος που δίνεται στην ομάδα του Α.Ο.Κ. μέσω του ρεπό για "ξύπνημα από το λήθαργο" έχει και θετικά αφού το διάστημα είναι μεγάλο και μπορεί να υπάρξει η απαραίτηση ηρεμία και ανασύνταξη στην ομάδα αλλά έχει και αρνητικά αφού το άγχος για συλλογή βαθμών γίνεται ακόμα μεγαλύτερο βλέποντας τις άλλες ομάδες να προχωρούν.
Ο τιμωρημένος Θ. Παππάς θα είναι το μοναδικό πρόβλημα του Γ. Μάγγου όπως όλα δείχνουν για τον αγώνα με τον Αμπελωνιακό της 6ης αγωνιστικής, αφού όλοι οι τραυματίες έχουν πλέον επανακάμψει.
Στα της 5ης αγωνιστικής τώρα η πρωτοπόρος και αήττητη Λαμία αγωνίζεται στην έδρα της Αγιάς όπου οι κυανόλευκοι γνώρισαν την τελευταία ήττα και μάλιστα με ανατροπή.
Τα δεύτερα βαθμολογικά και επίσης αήττητα Τρίκαλα, υποδέχονται τον Αχιλλέα Νεοκαισάρειας που έχει δύο στα δύο εκτός έδρας και θέλει να κάνει ακόμα μια "ζημιά" ανεβαίνοντας περισσότερο βαθμολογικά.
Τα Λευκάδια, η ομάδα των ισοπαλιών έως σήμερα με τρεις στις τέσσερις αναμετρήσεις, υποδέχονται στο τοπικό ντέρμπι που ξεκινά και μισή ώρα νωρίτερα, τη Νάουσα που έδειξε στον τελευταίο αγώνα της με τον Ρήγα Φεραίο επιθετικό πλουραλισμό.
Τον πρώτο βαθμό στις καθυστερήσεις του αγώνα με τα Λευκάδια πήρε η Χαλκίδα την περασμένη αγωνιστική, και με καλύτερη ψυχολογία θα πάει στο Μακροχώρι για ένα ακόμα θετικό αποτέλεσμα με τους γηπεδούχους να είναι ή τους ύψους ή του βάθους (δύο νίκες - δύο ήττες).
Από ένα αγώνα λιγότερο έχουν δώσει μέχρι σήμερα Κύμη και Αμπελωνιακός που παραμένουν αήττητες με μία νίκη και δύο ισοπαλίες η καθεμιά. Η ομάδα της Εύβοιας μάλιστα δεν έχει καν δεχθεί τέρμα σε 270' ενώ ο Αμπελωνιακός διακρίνεται κυρίως για το επιθετικό του πνεύμα (πέντε γκολ υπέρ).
Σφιχτή αμυντικά η ομάδα του Ρήγα στο Βελεστίνο που δεν έχει ακόμα παραβιαστεί η εστία της, υποδέχεται τον Μαχητή Τερψιθέας που σκοράρει αλλά και δέχεται γκολ σε όλες του τις αναμετρήσεις μέχρι σήμερα.
Χωρίς βαθμό και χωρίς γκολ ακόμα ο Πυργετός υποδέχεται την 5η αγωνιστική τον Αχιλλέα Δομοκού που δίνει το πρώτο εκτός έδρας παιχνίδι του μετά από τρεις αγώνες εντός και το προγραμματισμένο ρεπό του.
Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 5ης αγωνιστικής:
Τρίκαλα - Αχιλ. Νεοκαισάρειας (Τσιακός από Σ.Δ. ΕΠΣ Θεσπρωτίας - Αντωνίου - Θανασιάς από Σ.Δ. ΕΠΣ Ηπείρου)
Πυργετός - Αχιλ. Δομοκού (Ρούσης - Τασιόπουλος από Σ.Δ. ΕΠΣ Θεσσαλίας - Τίκας Δ. από Σ.Δ. ΕΠΣ Καρδίτσας )
Ρήγας Φεραίος - Μαχ. Τερψιθέας (Αγγελακόπουλος - Βαφειάδης - Βογιατζής από Σ.Δ. ΕΠΣ Καρδίτσας)
Κύμη - Αμπελωνιακός (Μπακογιάννης - Δεληθοδωρής - Γούναρης από Σ.Δ. ΕΠΣ Αθηνών)
Λευκάδια - Νάουσα 14:30 (Φωτιάδης από Σ.Δ. ΕΠΣ Καστοριάς - Καραμπούλας - Θεοδώρου από Σ.Δ. ΕΠΣ Πιερίας)
Μακρoχώρι - Χαλκίδα (Οικονόμου - Κελαζόγλου - Διαμαντή από Σ.Δ. ΕΠΣ Χαλκιδικής)
Δωτιέας Αγιάς - Λαμία (Τσέτσιλας - Στεφούλης - Μωυσιάδης από Σ.Δ. ΕΠΣ Γραβενών)
Ρεπό: Α.Ο. Καρδίτσα
Το KarditsaLive.Net σε συνεργασία με έξι ακόμα αθλητικές και ειδησεογραφικές ιστοσελίδες, θα είναι μαζί σας LIVE από τις 14:30 ενημερώνοντάς σας αναλυτικά για την εξέλιξη των αναμετρήσεων στον 3ο όμιλο της Γ' Εθνικής.