Νέα νίκη με ανατροπή για την Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Το σερί των νικών συνέχισε η Αναγέννηση στο Δημοτικό Στάδιο της Καρδίτσας κερδίζοντας σήμερα την Δόξα Κρανούλας με ανατροπή στο σκορ και παρότι για μια ακόμα φορά "καρδιοχτύπησε" τους φίλους της που σχεδόν γέμισαν τη μεγάλη κερκίδα.
Οι "κιτρινόμαυροι" πραγματοποίησαν ένα μέτριο α' ημίχρονο όπου λίγες ήταν οι καλές στιγμές και με κύριο εκφραστή τον Κρανιώτη. Αντιθετα η Δόξα Κρανούλας πάταγε πολύ καλύτερα στο γήπεδο και δημιούργησε 3-4 πολύ καλές στιγμές στην εστία του Παπαδόπουλου. Στάθηκε μάλιστα τυχερή παίρνοντας το προβάδισμα μόλις στο 3' με τον Κακάβο να παίρνει το ριμπάουντ από σουτ στο δοκάρι και να σκοράρει εν συνεχεία με κεφαλιά για το 0-1.
Στο β' ημίχρονο η Αναγέννηση μπήκε πολύ πιο δυνατά και απείλησε με τον Αθανασιάδη με τον επιθετικό της Αναγέννησης ωστόσο να παίρνει την εκδίκησή του λίγο αργότερα και μάλιστα εις διπλούν. Ο άσος της Αναγέννησης έκανε το 1-1 με πλασέ στο 52' δίνοντας τη δυνατότητα στους φίλους της ομάδας να ανασάνουν, ωστόσο λίγα λεπτά αργότερα ήρθε το σοκ της αποβολής του Γκόλια με 2η κίτρινη που έφερε εκ νέου σύννεφα πάνω από το Δημοτικό Στάδιο. Στο σημείο εκείνο η Δόξα Κρανούλας έχασε σημαντικές ευκαιρίες για να πάρει εκ νέου προβάδισμα (είχε και δοκάρι) ωστόσο ο Θεός της μπάλας ήταν σήμερα με τους "κιτρινόμαυρους" αφού στο 73' αποκαταστάθηκε η αριθμητική ισορροπία με την αποβολή του Νασούλη ενώ στο 75' είχαμε το 2ο προσωπικό τέρμα του Αθανασιάδη έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Χατζηρίζου στην πορεία της οποίας παρενεβλήθηκε με το κεφάλι ο επιθετικός της Αναγέννησης κάνοντας το τελικό 2-1.
Συνθέσεις ομάδων:
Αναγέννηση Καρδίτσας (Θεοδοσιάδης): Παπαδόπουλος, Τζάνης (75 Φλιούκας), Γκουγκούδης, Πάτρας, Γκόλιας, Κρανιώτης (71' Υφαντής), Ρόβας, Γεωργακόπουλος (46' Μυργιώτης), Χατζηρίζος, Αθανασιάδης, Μπουντούρης.
Δόξα Κρανούλας (Ζώης): Σιαράβας, Νάνος, Χήρας, Νασούλης, Παπαβασιλείου (86' Μπελεβέντης), Γκέκας (54' Νικολάου), Γκοτζιάς, Τσιφλίδης, Γήτας, Κάκαβος (71' Βλάχος), Καραγιαννίδης.
Νικηφόρα πέρασε από την Τσαριτσάνη η Καλαμαριά που προπορεύται βαθμολογικά, ενώ σημαντική νίκη πέτυχε και ο Τύρναβος στην έδρα του Οδυσσέα.
Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής:
Ζάκυνθος - Κασσιώπη 2-1
Βατανιακός - Αιγινιακός 2-2
Αναγέννηση Καρδίτσας - Δόξα Κρανούλας 2-1
Οδυσσέας Κορδελιού - Τύρναβος 0-1
Οικονόμος Τσαριτσάνης - Απόλλων Καλαμαριάς 1-2
Τηλυκράτης - Εθνικός Σιδηροκάστρου 1-1
Στην έδρα του Εθνικού Σιδηροκάστρου ταξιδεύει την ερχόμενη αγωνιιστική η Αναγέννηση μετά από δύο συνεχόμενους εντός έδρας αγώνες. 2ο συνεχόμενο εκτός έδρας αγώνα για την Καλαμαριά με τον τελευταίο αντίπαλο της Αναγέννησης, την Δόξα Κρανούλας. Με Ζάκυνθο εντός ο Τύρναβος - εκτός με Κασσιώπη ο Οικονόμος Τσαριτσάνης.
Το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής:
Αιγινιακός - Τηλυκράτης
Δόξα Κρανούλας - Απόλλων Καλαμαριάς
Τύρναβος - Ζάκυνθος
Εθνικός Σιδηροκάστρου - Αναγέννηση Καρδίτσας
Οδυσσέας Κορδελιού - Βατανιακός
Κασσιώπη - Οικονόμος Τσαριτσάνης