Νίκη για την ΑΕΚ στο Βελεστίνο - Ισοπαλία στο λαρισαϊκό φιλικό ντέρμπι Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Την ήττα με 3-1 γνώρισε ο Ρήγας Φεραίος από την ΑΕΚ σε φιλικό που έγινε το απόγευμα της Κυριακής ενώ την ίδια ώρα ώρα Οικονόμος Τσαριτσάνης και Μαχητής Τερψιθέας έμειναν στη "λευκή" ισοπαλία.
Για τους κιτρινόμαυρους σκόραραν ο Παληαρούτας στο 44' και ο Μπρέσεβιτς στην επανάληψη με δύο τέρματα (67 & 71'). Ενδιάμεσα είχε ισοφαρίσει προσωρινά για τους γηπεδούχους ο Χατζής.