Οι νέες ημερομηνίες για τα εξ αναβολής παιχνίδια στον 4ο όμιλο Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Αναβλήθηκε και επίσημα όπως άλλωστε σας είχαμε ενημερώσει από χθες για τον αγώνα της Α.Ε. Μουζακίου με τον Αγρότη Λιανοκλαδίου που είχε οριστεί αρχικά για την Τετάρτη 15 Φεβρουαρίου 2012.
Προηγήθηκε σήμερα το πρωί έγγραφο που απέστειλε ο Πρόεδρος της ΕΠΣ Καρδίτσας Μανώλης Παλάσκας με το οποίο γνωστοποιούσε την ακαταλληλότητα του γηπέδου.
Αναλυτικά η επιστολή του Κου Παλάσκα προς την Επιτροπή Περιφερειακού Πρωταθλήματος:
"Κύριε Πρόεδρε,
Λόγω της πρόσφατης κακοκαιρίας στο Δήμο Μουζακίου (ημιορεινή περιοχή) το χιόνι αγγίζει τους 25 πόντους. Το Δημοτικό γήπεδο Μουζακίου είναι ακατάλληλο. Παρακαλώ να αναβάλετε τον εξ΄αναβολής αγώνα μεταξύ των ομάδων Α.Ε Μουζακίου – Αγρότη Λιανοκλαδίου που είναι προγραμματισμένος να διεξαχθεί τη Τετάρτη 15-2-2012 και ώρα 3:00 μμ."
Η ΕΠΟ άμεσα έκανε αποδεκτό το αίτημα και προχώρησε σε καθορισμό νέας ημερομηνίας το οποίο όμως επηρεάζει και τον εξ αναβολής αγώνα του Α.Ο.Κ. που είναι επίσης με τον Αγρότη Λιανοκλαδίου.
Έτσι θα προηγηθεί στις 22 Φεβρουαρίου 2012 (ώρα 15:00) ο αγώνας της Α.Ε. Μουζακίου με τον Αγρότη Λιανοκλαδίου (Κρητικός Δημ. - Κόκκαλης Ευάγγ. - Ζήσης Χρ. από ΕΠΣ Θεσσαλίας) και εν συνεχεία στις 29 Φεβρουαρίου 2012 (ώρα 15:00) θα πραγματοποιηθεί ο αγώνας Αγρότης Λιανοκλαδίου - Α.Ο. Καρδίτσα (Δημητρόπουλος Στ. - Δημόπουλος Μιχ. - Φαρμάκης Κων. από ΕΠΣ Δυτ. Αττικής).
Σε εκρεμμότητα είναι ο εξ αναβολής αγώνας ακόμα της Αναγέννησης Καρδίτσας - Α.Ε. Μουζακίου (Σκουλάς Εμμ. - Πετρόπουλος Κων. - Δημητριάδης Κυρ. από ΕΠΣ Θεσσαλίας) που πιθανότατα θα γίνει και αυτός στις 29 Φεβρουαρίου 2012.
Θυμίζουμε ότι αύριο Τετάρτη 15 Φεβρουαρίου (στις 15:00) θα γίνουν κανονικά οι δύο αγώνες εξ αναβολής για την 12η αγωνιστική.
Α.Ο. Καρδίτσα - Αλμυρός (Δεληζήσης Αριστ. - Παπαδόπουλος Χρ. - Γκέκα Ευαγγελία από ΕΠΣ Κοζάνης)
Α.Ο. Ταυρωπός - Αναγέννηση Καρδίτσας (Τσιοφλίκι Ανδρ. - Κομισοπούλου Γ. - οικονόμου Παν. από ΕΠΣ Λάρισας)