Ολοκληρώθηκε το ρόστερ του ΑΟΚ που απέκτησε και Σέρβο επιθετικό Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Στην απόκτηση συνολικά 13 παικτών προχώρησε ο Α.Ο.Κ. την φετινή καλοκαιρινή μεταγραφική περίοδο με στόχο να ενισχυθεί ενόψη της παρουσίας του στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής.
Ο Βάιος Καραγιάννης που παρέμεινε στον πάγκο της ομάδας είδε να αποχωρούν τρεις σημαντικοί συντελεστές τις περσινής προσπάθειας, Ζιώγας, Κόκκικος και Αρχοντής ωστόσο ο υπόλοιπος κορμός της ομάδας παρέμεινε και με την ενίσχυση των παικτών που πραγματοποιήθηκε η ομάδα μπορεί να υλοποιήσει το στόχο της που δεν είναι άλλος από την παραμονή και την καθιέρωση στην κατηγορία.
Θυμίζουμε ότι και φέτος με την μείωση των ομίλων από έξι σε τέσερις, 7-8 ομάδες ανά όμιλο θα υποβιβαστούν κάτι που οδηγεί όλες τις ομάδες σε κυνήγι πρωταθλητισμού αν δεν θέλουν να μπλέξουν εξ αρχής με σενάρια υποβιβασμού.
Αναλυτικά οι μεταγραφικές κινήσεις του Α.Ο.Κ.:
Γεωργίου Γεώργιος, τερματοφύλακας από Μετέωρα
Καβαλλάρης Γεώργιος, αμυντικός από Εθνικό Καρδίτσας
Τριανταφύλλου Έξαρχος, μεσοαμυντικός από Λεοντάρι
Διπλάρης Μιχάλης, μεσοαμυντικός από Λεοντάρι
Κούρκουλας Χρήστος, μεσοαμυντικός από Αναγέννηση Καρδίτσας
Κωτούλας Νικόλαος, μεσοεπιθετικός από Μαγούλα
Χαντζιάρας Χρήστος, μεσοεπιθετικός από Ασπίδα Κρύας Βρύσης
Βασιλόπουλος Τηλέμαχος, μεσοεπιθετικός από Ιθάκη
Νάκου Χρήστος, μεσοεπιθετικός από Τρίκαλα
Νάκου Δημήτριος, μεσοεπιθετικός από Τρίκαλα
Παπαδόπουλος Ευστάθιος, μεσοεπιθετικός από Κιλκίς
Τζοβάρας Αντώνης, επιθετικός από Τρίκαλα
Μίλκοβιτς Νίκολας, επιθετικός από ομάδα β' κατηγορίας της Σερβίας.
Το απόγευμα της Τετάρτης συνεχίζονται τα φιλικά των "κυανόλευκων" με αγώνα στο Αρτεσιανό επί του Διγενή, ενώ το ερχόμενο Σάββατο στο γήπεδο των Καμινάδων ο Α.Ο.Κ. θα υποδεχθεί το Λεοντάρι. Τέλος, τα οριστικοποιημένα έως σήμερα φιλικά ολοκληρώνονται την επόμενη Τετάρτη με το φιλικό με τα Τρίκαλα.