Ώρα για ντέρμπι κορυφής το Σάββατο Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Η στιγμή που περίμενε ο Α.Ο. Καρδίτσα έφθασε. Το Σάββατο στις 16:00 στην Ελασσόνα με την ομώνυμη ομάδα, θα επιδιώξει το μεγάλο βήμα για την κατάκτηση της πρώτης θέσης στη βαθμολογία, τέσσερις αγωνιστικές πριν το τέλος της σεζόν στον 4ο όμιλο.
Ο πιο κρίσιμος αγώνας της χρονιάς για τους παίκτες του Τάσου Γκουτζίδη που βλέπουν το στόχο της ανόδου να είναι κοντά, με μια νίκη στην έδρα της πρωτοπόρου Ελασσόνας. Θυμίζουμε ότι οι ποδοσφαιριστές του Α.Ο.Κ. είχαν επικρατήσει στον αγώνα του πρώτου γύρου με 1-0 με σκόρερ τον Μεσιακάρη, με την Ελασσόνα να μένει από πολύ νωρίς (10') με δέκα παίκτες καθώς αποβλήθηκε ο Θανάσης.
Προβλήματα αγωνιστικά δεν υπάρχουν για τους "κυανόλευκους" πέρα από την μακροχρόνια απουσία του Β. Ταχτιντή ενώ για τους γηπεδούχους τιμωρημένος είναι ο Ρέτσας (κόκκινη στο Μουζάκι) και μακροχρόνια απόντες οι Τερλελής και Παγκαρλιώτας.
Στο γήπεδο της Ελασσόνας αναμένεται πολύς κόσμος το Σάββατο, καθώς η διοίκηση της γηπεδούχου, φρόντισε κατά την διάρκεια της εβδομάδας να επισημάνει προς όλους την κρισιμότητα του αγώνα. Πιθανή νίκη, φέρνει με το ένα πόδι την Ελασσόνα ξανά στις επαγγελματικές κατηγορίες. Κόσμο ωστόσο αναμένεται να έχει και ο Α.Ο.Κ. στο γήπεδο, παρότι δεν επιτρέπονται οργανωμένες μετακινήσεις, ενώ θα υπάρχουν και πολλοί ουδέτεροι καθώς οι υπόλοιπες ομάδες του ομίλου αγωνίζονται την Κυριακή.
Διαιτητής του αγώνας θα είναι ο 31χρονος Κύζας από τον σύνδεσμο διαιτητών της ΕΠΣ Δράμας που είναι αξιολογημένος για αγώνες της Football League.
Από πλευράς προϊστορίας οι δύο ομάδες έχουν συναντηθεί τα τελευταία δύο χρόνια έχοντας από μια νίκη στην έδρα της Ελασσόνας ενώ το απόλυτο των τριών νικών έχει ο Α.Ο. Καρδίτσα ως γηπεδούχος.
Το KarditsaLive.Net εκτάκτως το Σάββατο και από τις 15:45 θα είναι "παρών" στο ντέρμπι κορυφής του 4ου ομίλου και θα σας ενημερώνει ζωντανά για την εξέλιξη του αγώνα, με το γνωστό LIVE μας.
Στην διάθεση των φίλων του Α.Ο.Κ. να πούμε ότι είναι η λαχειοφόρος της ομάδας με τους νικητές να κερδίζουν:
α) Μηχανάκι αυτόματο 125cc
β) Ένα Laptop
γ) Ένα βενζινοκίνητο χλοοκοπτικό μηχάνημα.
Έκαστος λαχνός κοστίζει από 2,5 Ευρώ ενώ η κλήρωση θα γίνει στις 2 Μαΐου 2012 και θα ισοδυναμεί με τα τέσσερα τελευταία νούμερα των τριών πρώτων κληρωθέντων αριθμών της 18ης κλήρωσης του Λαϊκού Λαχείου.