Π. Ταμπάκος: "Καλή και η ισοπαλία για την Α.Ε. Μουζακίου" Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Δηλώσεις για τον αγώνα της Α.Ε. Μουζακίου στο γήπεδου του Αλμυρού έκανε ο προπονητής της ομάδας Παναγιώτης Ταμπάκος στην ιστοσελίδα periferiako.com.
Αναλυτικά όσα ανέφερε ο τεχνικός:
"Στο τελευταίο δεκάλεπτο κάναμε ευκαιρίες και τελικά καταφέραμε να ισοφαρίσουμε στο 4' των καθυστερήσεων. Από τη στιγμή που δεν κατορθώσαμε να κάνουμε την ανατροπή, καλή είναι και η ισοπαλία!".
Αναφορικά με την εικόνα του αγώνα, ο έμπειρος τεχνικός υπογράμμισε: "Δεχθήκαμε το γκολ σε μια φάση που ξεκίνησε από δικό μας φάουλ. Στη συνέχεια, ο αντίπαλος έπαιξε μαζική άμυνα, την οποία δεν μπορούσαμε να διασπάσουμε. Στη μοναδική ευκαιρία που έχασαν σε όλο το ματς θα μπορούσε να είχε γίνει το 2-0, όμως στις καθυστερήσεις πετύχαμε γκολ εμείς".
Οσο για το χρειάζεται προκειμένου να μπορέσει η ομάδα του να ανακάμψει, ο Παναγιώτης Ταμπάκος ήταν ξεκάθαρος: "Πρέπει να βελτιώσουμε την αμυντική μας λειτουργία και να εκμεταλλευθούμε την έδρα μας. Μόνο έτσι θα ελπίζουμε σε παραμονή στην κατηγορία".