Παραγωγικός ο Α.Ο.Κ. κέρδισε με 4-0 το Λεοντάρι Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη με 4-0 για τον Α.Ο.Κ. στο φιλικό με το Λεοντάρι που έγινε το απόγευμα του Σαββάτου στο Αρτεσιανό.
Οι κυανόλευκοι, αρκετά παραγωγικοί στον επιθετικό τομέα δημιούργησαν πολλές κλασικές ευκαιρίες και άφησαν ικανοποιημένο τον προπονητή της ομάδας Βάιο Καραγιάννη. Η επιθετική αυτή διάθεση στο β' ημίχρονο συνδυάστηκε με τέσσερα γκολ με τους Κανιούρα, Κούρκουλα, Τσιρογιάννη και Τζουβάρα να βρίσκουν δίκτυα.
Χωρίς δοκιμές παικτών από πλευράς Α.Ο.Κ. το παιχνίδι του Σαββάτου, ωστόσο, έως την Δευτέρα που τελειώνει η μεταγραφική περίοδος υπάρχει η αισιοδοξία ότι μπορεί να προκύψει και κάτι νέο μεταγραφικά.
Επόμενο φιλικό για τον Α.Ο.Κ. την προσεχή Τετάρτη το απόγευμα στο Δημοτικό Στάδιο με αντίπαλο τα Τρίκαλα ενώ από το πρόγραμμα του κυπέλλου Γ' Εθνικής το οποίο θα μάθουν την προσεχή Δευτέρα μαζί με το πρωτάθλημα θα εξαρτηθεί και η ημερομηνία με την οποία θα γίνει το μεγάλο φιλικό με την ΑΕΚ στο Δημοτικό Στάδιο.