Πάτρα και Μυργιώτη πήρε από την Αναγέννηση η ομάδα των Τρικάλων Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Δύο παίκτες αποτελούν παρελθόν από σήμερα για την Αναγέννηση Καρδίτσας, ο λόγος για τον Π. Πάτρα και τον Θ. Μυργιώτη που μάλιστα "μετακόμισαν" στην ομάδα των Τρικάλων.
Η ομάδα του γειτονικού νομού που συμμετέχει στον 3ο όμιλο της Γ' Εθνικής μαζί με τον Α.Ο.Κ., ενισχύεται έτσι σημαντικά θέλοντας κατά πρώτο να μην κινδυνέψει και κατά δεύτερον αν παρουσιαστούν οι δυνατότητες να διεκδικήσει την άνοδο που ήταν και ο αρχικός της στόχος.
Αναλυτικά οι δύο ανακοινώσεις:
Ο Α.Ο. Τρίκαλα 1963 ανακοινώνει την απόκτηση του 21χρονου αμυντικού – μέσου Παναγιώτη Πάτρα από την Αναγέννηση Καρδίτσας. Ο εν λόγω παίκτης είναι γεννηθείς στις 25/3/1992 και κατά το παρελθόν έχει αγωνιστεί στην ομάδα της ΑΕΛ και τον Τύρναβο με επιτυχία.
Την Παρασκευή αναμένεται να πραγματοποιήσει την πρώτη του προπόνηση με τη νέα του ομάδα και θα έχει κανονικά δικαίωμα συμμετοχής από το πρώτο παιχνίδι του επόμενου έτους. Η διοίκηση του Α.Ο. Τρίκαλα εύχεται στον παίκτη καλή επιτυχία.
Ο Α.Ο. Τρίκαλα 1963 ανακοινώνει την απόκτηση του 21χρονου μεσοεπιθετικού Θωμά Μυργιώτη από την Αναγέννηση Καρδίτσας. Ο εν λόγω παίκτης είναι γεννηθείς στις 17/1/1992 και έρχεται στην ομάδα μας για να βοηθήσει στο υπόλοιπο του πρωταθλήματος.
Την Παρασκευή αναμένεται να πραγματοποιήσει την πρώτη του προπόνηση με τη νέα του ομάδα και θα έχει κανονικά δικαίωμα συμμετοχής από το πρώτο παιχνίδι του επόμενου έτους. Η διοίκηση του Α.Ο. Τρίκαλα 1963 εύχεται στον παίκτη καλή επιτυχία.