Πήρε Μπουσινάκη από τον Τύρναβο η Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Τον 27χρονο Περικλή Μπουσινάκη έκλεισε η Αναγέννηση το πρωί της Δευτέρας σύμφωνα με πληροφορίες του KarditsaLive.Net και ο οποίος τις τελευταίες δύο σεζόν αγωνίστηκε με τον Τύρναβο.
Ο Π. Μπουσινάκης αγωνίζεται ως μέσος (χρησιμοποιεί και τα δύο πόδια) έχει ύψος 1,75 και παρά την μικρή σχετικά ηλικία του έχει περάσει από αρκετές ομάδες ξεκινώντας από τον Παναθηναϊκό και εν συνεχεία σε Ολυμπιακό Β., Απόλλων, Κόπενχαβν (Β' Δανίας), Παναιτωλικό, Κέρκυρα, Εθνικό, Πανθρακικό, Νίκη Βόλου και τελευταία στον Τύρναβο.
Ο 27χρονος ως αντίπαλος την περασμένη σεζόν της Αναγέννησης, έπεισε με την απόδοσή του τους ανθρώπους της διοίκησης, που κινήθηκαν για την απόκτησή του θεωρώντας ότι ταιριάζει απόλυτα με τον τρόπο που αγωνίζεται η Καρδιτσιώτικη ομάδα. Η επίσημη ανακοίνωση των κιτρινόμαυρων για το "deal" αναμένεται να ανακοινωθεί σε λίγη ώρα...
Παράλληλα η διοίκηση της Αναγέννησης συνεχίζει τις κινήσεις για την ενδυνάμωση της ομάδας με την αναζήτηση ακόμα 2-3 παικτών υψηλού επιπέδου που θα μπορούν να κερδίσουν θέση στην ενδεκάδα. Πιθανότατα αυτές οι προσθήκες να γίνουν πράξη μέχρι την έναρξη της βασικής προετοιμασίας που θα γίνει στο Μουζάκι από την 1η Αυγούστου.