Πρόωρος τελικός για την Α.Ε. Λεονταρίου την Τετάρτη Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Ένα πρόωρο τελικό έχει την Τετάρτη το απόγευμα η ομάδα της Α.Ε. Λεονταρίου, υποδεχόμενη την ομάδα του Ρήγα Φεραίου για την 4η αγωνιστική των μπαράζ ανόδου στη Δ' Εθνική.
Η πρωταθλήτρια της ΕΠΣ Καρδίτσας έρχεται από μια βαριά ήττα στην έδρα του Αχιλλέα Νεοκαισάρειας και πλέον έχει μείνει στην τρίτη θέση της βαθμολογίας σε απόσταση τριών βαθμών από τον Ρήγα και τεσσάρων από τον Αχιλλέα που προηγείται αήττητος. Έτσι και δεδομένου ότι οι αγώνες που απομένουν είναι μόνο τρεις θα πρέπει να επιδιώξει την νίκη για να μπορέσει να έχει βάσιμες ελπίδες ξανά για την άνοδο.
Αγωνιστικά ο προπονητής της ομάδας του Λεονταρίου δεν θα έχει στην διάθεσή του τους τραυματίες Καρατζόγλου και Τσιώλη αλλά και τον τιμωρημένο Τριανταφύλλου. Επανέρχεται ωστόσο ο Καπερώνης ενώ αμφίβολος είναι ο Μπαϊρακτάρης που προέρχεται από τραυματισμό. Ελλείψεις ωστόσο θα έχουν και οι φιλοξενούμενοι που θα στερηθούν την βοήθεια των Βογιατζή, Χατζηαθανασίου, Πάσχου και Γάρου. Να θυμίσουμε ότι στον αγώνα του α' γύρου πριν 10 ημέρες η ομάδα του Ρήγα κέρδισε με 2-0 έχοντας καλύτερη απόδοση στον αγώνα και ειδικά στο α' ημίχρονο.
Στον άλλο αγώνα της ημέρας ο Αχιλλέας Νεοκαισάρειας θα δώσει τον τρίτο συνεχόμενο αγώνα εντός ενώ ο Δωτιέας Αγιάς τον τρίτο συνεχόμενο εκτός με τους γηπεδούχους με νίκη ουσιαστικά να "κλειδώνουν" την άνοδο.
Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 4ης αγωνιστικής (Ώρα έναρξης 17:00):
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας - Δωτιέας Αγιάς (Γαλατσός Κ. - Περικλείδης Ν. - Πατσιάς Α. από Σ.Δ. ΕΠΣ Μακεδονίας)
Α.Ε. Λεονταρίου - Ρήγας Φεραίος (Κατσικογιάννης Αλ. - Πασχάλης Γ. - Καραλής Ελ. από Σ.Δ. ΕΠΣ Ηπείρου)