Στην αναμονή για τον 3ο αντίπαλο η Α.Ε. Λεονταρίου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Δεν έμαθε τελικά σήμερα τον τρίτο αντίπαλο από την ΕΠΣ Πιερίας για την φάση των ομίλων η ομάδα της Α.Ε. Λεονταρίου.
Στο μπαράζ που πραγματοποιήθηκε στην έδρα του Αιγινιακού που τερμάτισε πρώτος στη βαθμολογία και με αντίπαλο τον Αχιλλέα Νεοκαισάρειας που τερμάτισε δεύτερος, νικητής αναδείχθηκε ο Αχιλλέας με σκορ 0-2. Ωστόσο, το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να φέρουν τα πράγματα στα ίσα και να ανατρέψουν το προβάδισμα των γηπεδούχων.
Ο τελικός νικητής που θα συμμετέχει στον όμιλο μαζί με την Α.Ε. Λεονταρίου, τον Δωτιέα Αγιάς και τον Ρήγα Φεραίο θα αναδειχθεί σε αγώνα που θα οριστεί τις προσεχείς ημέρες από της ΕΠΣ Πιερίας σε ουδέτερο γήπεδο αυτή τη φορά.
Θυμίζουμε ότι οι αγώνες των ομίλων ξεκινούν την Κυριακή 20 Μαΐου και θα ολοκληρωθούν μέσα σε τρεις εβδομάδες με τις δύο πρώτες ομάδες στη βαθμολογία να παίρνουν την άνοδο για την Δ' Εθνική.