Στην όμορφη Ζάκυνθο ταξιδεύει το Σάββατο η Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Ολοκληρώθηκε το απόγευμα της Παρασκευής η προετοιμασία της Αναγέννησης για τον αγώνα της Κυριακής στην Ζάκυνθο με την τοπική ομάδα στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής για τον Βόρειο όμιλο της Football League 2.
Ο Σάκης Θεοδοσιάδης είδε με ικανοποίηση τους περισσότερους παίκτες της ομάδας να ξεπερνούν τα προβλήματα τραυματισμών που ενέκυψαν μετά τον νικηφόρο αγώνα της περασμένης Κυριακής με τον Οδυσσέα Κορδελιού. Μοναδικός απών, όπως και σε εκείνο τον αγώνα, ο Βασίλης Τζάνης που ωστόσο αναμένεται τις επόμενες ημέρες να μπει σε κανονικό ρυθμό προπονήσεων. Βέβαια στην "απώλεια" του Τζάνη θα πρέπει να προσθέσουμε και την στράτευση του Μπιτέλη που δεν θα βρίσκεται για αρκετό χρονικό διάστημα στην διάθεση του Θεοδοσιάδη. Η αποστολή της Αναγέννησης θα ξεκινήσει το μακρινό της ταξίδι το πρωί του Σαββάτου από την Καρδίτσα με τελικό προορισμό ξενοδοχειακό συγκρότημα του νησιού.
Η αποστολή της ομάδας: Παπαδόπουλος, Γκουγκούδης, Κούρκουλας, Πάτρας, Γκόλιας, Κρανιώτης, Ρόβας, Γεωργακόπουλος, Χατζηρίζος, Αθανασιάδης, Μπουντούρης, Αναστασίου, Δούκας, Φλιούκας, Yφαντής, Μυργιώτης, Κουκούλης, Σάββας, Κοντοβάς.
Στους γηπεδούχους, αν και η ομάδα βρέθηκε στο παρά ...ένα να εγκαταλείψει το πρωτάθλημα την περασμένη αγωνιστική, κατάφερε όχι μόνο να επιβιώσει αλλά να αποσπάσει και τον πρώτο βαθμό στο πρωτάθλημα στην έδρα του Τηλυκράτη. Η ομάδα της Ζακύνθου έχει στον πάγκο της τον Ζόραν Γέφτοβιτς που δεν μπορεί να υπολογίζει από εδώ και στο εξής στην βοήθεια του Ραφαήλ Τσιμπλίδη που αποχώρησε από την ομάδα λόγω προβλημάτων τραυματισμού. Κατά τα λοιπά αυτός είναι ο πρώτος αγώνας εντός έδρας για την ομάδα της Ζακύνθου στο φετινό πρωτάθλημα, με τους διοικούντες να απευθύνουν κάλεσμα προς τους φιλάθλους του νησιού να ενισχύσουν την ομάδα τόσο αγωνιστικά όσο και οικονομικά ώστε να ανταπεξέλθει στις δυσκολίες του πρωταθλήματος.
Στην αποστολή των γηπεδούχων θα είναι πιθανότατα οι: Βασιλακόπουλος, Παλιούρας, Μιλόσεβιτς, Μάγκας, Σιάννης, Τσολακούδης, Τσίλης, Παπαστεργίου, Τσορμπατζίδης, Σολομωνίδης, Πρίφτης, Πετράκος, Κερμενίδης, Βυθούλκας, Καλογέρης, Φιλάι.
Το πρόγραμμα και οι διαιτητές για την 3η αγωνιστική της Football League 2 (15:00):
Οδυσσέας Κορδελιού - Απόλλων Καλαμαριάς (Τσαλουχίδης, Ευθυμίου, Τζαμπαζάκης από Σ.Δ. ΕΠΣ Κιλκίς)
Βατανιακός - Εθνικός Σιδηροκάστρου (Μπαϊραμίδης, Κεντζιόπουλος, Παπαδόπουλος από Σ.Δ ΕΠΣ Κοζάνης)
Τηλυκράτης - Οικονόμος Τσαριτσάνης (Μιχαηλίδης από Σ.Δ. ΕΠΣ Βοιωτίας, Πριόνας από Σ.Δ. ΕΠΣ Ευβοίας, Φλώτσιος από Σ.Δ. ΕΠΣ Βοιωτίας)
Τύρναβος - Κασσιώπη (Δραγάτης, Χριστάκογλου από Σ.Δ. ΕΠΣ Χαλκιδικής, Γιαμούζης από Σ.Δ. ΕΠΣ Πιερίας)
Ζάκυνθος - Αναγέννηση Καρδίτσας (Γκριτζέπης, Χαραλαμπόπουλος, Νίκα από Σ.Δ. ΕΠΣ Αρκαδίας)
Αιγινιακός - Δόξα Κρανούλας (Μηλιάδης, Νικολαϊδής, Νατσιόπουλος από Σ.Δ. ΕΠΣ Μακεδονίας)
Το KarditsaLive.Net θα είναι μαζί σας LIVE την Κυριακή από τις 14:45 με ενημέρωση για την εξέλιξη όλων των αγώνων.