Στο Σιδηρόκαστρο η Αναγέννηση κόντρα στον Εθνικό Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Στην έδρα του Εθνικού Σιδηροκάστρου αγωνίζεται το απόγευμα της Κυριακής η Αναγέννηση στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής για το Βόρειο όμιλο της Football League 2.
Οι κιτρινόμαυροι βρίσκονται στη 2η θέση της βαθμολογίας πίσω από την Καλαμαριά, παραμένοντας αήτητοι έως τώρα στο πρωτάθλημα και έχοντας μια αρκετά καλή παρουσία στους αγώνες τους. Τις θετικές εμφανίσεις θέλουν να συνεχίσουν την Κυριακή αντιμετωπίζοντας τον Εθνικό Σιδηροκάστρου εκτός έδρας απέναντι σε μια δυσκολοκατάβλητη ομάδα.
Η ομάδα του Εθνικού στους πέντε αγώνες της έως σήμερα έχει τέσσερις ισοπαλίες και μια ήττα εκτός έδρας από τον Βατανιακό. Οι πολλές ισοπαλίες τους έχουν κρατήσει κοντά στην επικίνδυνη ζώνη και είναι φυσικό να επιδιώξουν κάτι καλύτερο στο αγώνα με την Αναγέννηση, ώστε να μην μείνουν και άλλο βαθμολογικά πίσω στη βαθμολογία.
Αγωνιστικά προβλήματα λίγα για τους γηπεδούχους που δεν μπορούν να υπολογίζουν στη βοήθεια του Θ. Στόικου. Στην Αναγέννηση γνωστή η απουσία του Μπιτέλη που είναι στρατευμένος και του Γκόλια που αποβλήθηκε στο περασμένο ματς με την Δόξα Κρανούλας.
Η αποστολή της Αναγέννησης που ξεκίνησε το μεσημέρι του Σαββάτου από την Καρδίτσα, έφθασε αργά το απόγευμα στον προορισμό της όπου και θα διανυκτερεύσει. Στην αποστολή είναι 19 παίκτες ενώ κοντά στην ομάδα είναι μέλη της διοίκησης και ο πρόεδρος της ομάδας Β. Μπούρμπος. Το παρών αναμένεται να δώσουν την Κυριακή και οργανωμένοι φίλοι της ομάδας, με εκδρομή που έχουν διοργανώσει.
Το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής:
Αιγινιακός - Τηλυκράτης (Τζοφώλης Αρ. - Νταλούκας Θ. - Τζάνης Ν. από Σ.Δ. ΕΠΣ Τρικάλων)
Δόξα Κρανούλας - Απόλλων Καλαμαριάς (Αναστασίου Ηλ. - Ακρίβος Κ. - Γκαρέλης Κ. από Σ.Δ. ΕΠΣ Λάρισας)
Τύρναβος - Ζάκυνθος 3/12 (Τσιάκος Σπ. - Γεωργάκης Γ. - Ράπτη Αλ. από Σ.Δ. ΕΠΣ Ηπείρου)
Εθνικός Σιδηροκάστρου - Αναγέννηση Καρδίτσας (Βουρνέλης Μ. - Παπακύπης Δ. - Νατσιόπουλος Δ. από Σ.Δ. ΕΠΣ Μακεδονίας)
Οδυσσέας Κορδελιού - Βατανιακός (Κετεσίδης Θ. - Κωτούλας Ν. (από Σ.Δ. ΕΠΣ Σερρών) - Κόκκαλης Ευ. από Σ.Δ. ΕΠΣ Θεσσαλίας)
Κασσιώπη - Οικονόμος Τσαριτσάνης (Ρούσσος Μπεκερτζής Γ. - Κωνσταντίνου Ηλ. (από Σ.Δ. ΕΠΣ Πρέβεζας) - Μπουκουβάλας Ι. από Σ.Δ. ΕΠΣ Αιτ/νίας)
Το KarditsaLive.Net θα σας ενημερώνει LIVE από τις 14:45 τόσο για την εξέλιξη του αγώνα της Αναγέννησης όσο και για τα αποτελέσματα των άλλων αγώνων του Βορείου ομίλου.