Τα πρώτα φιλικά των κιτρινόμαυρων Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Το πρόγραμμα των πρώτων φιλικών για την περίοδο της προετοιμασίας της Αναγέννησης έγινε γνωστό, χωρίς ωστόσο να αποκλείονται και αλλαγές της τελευταίας στιγμής.
Έτσι η εκκίνηση θα δοθεί με φιλικό απέναντι στον Αστέρα Καρδίτσας στις 7 Αυγούστου ενώ θα ακολουθήσει φιλικό με τον Ατρόμητο Παλαμά, επίσης ομάδα που αγωνίζεται στην Α' ΕΠΣ Καρδίτσας στις 10 Αυγούστου.
Εν συνεχεία θα έχουμε το πρώτο δυνατό φιλικό απέναντι στην Παναχαϊκή στο Δημοτικό Στάδιο της Καρδίτσας στις 17 Αυγούστου και θα ακολουθήσουν δύο φιλικά με τις ομάδες του Βόλου, επίσης στο Δημοτικό Στάδιο, αρχικά στις 25 Αυγούστου με Ολυμπιακό Βόλου και την 1η Σεπτεμβρίου με Νίκη Βόλου. Επίσης στις 24 Αυγούστου θα δοθεί φιλικό στο Δομοκό με τον τοπικό Αχιλλέα που αγωνίζεται στη Γ' Εθνική.
Θυμίζουμε ότι από αύριο Πέμπτη ξεκινούν οι ιατρικές εξετάσεις των ποδοσφαιριστών ενώ στις αρχές της επόμενης εβδομάδας θα γίνουν τα εργομετρικά τεστ.