Τελευταίες φιλικές νίκες για Αναγέννηση και ΑΟΚ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Με δύο φιλικές νίκες και πολλά γκολ έκλεισαν την ποδοσφαιρική χρονιά η Αναγέννηση Καρδίτσας και ο Α.Ο.Κ. αντιμετωπίζοντας ομάδες που πρωταγωνίστησαν στη Β' Ερασιτεχνική.
Η Αναγέννηση έδωσε εκτός έδρας αγώνα με την Κρανιά και έφυγε με την νίκη με σκορ 2-5. Ο Α.Ο.Κ. δεν αγωνίστηκε τελικώς με τον Αστέρα Καρδίτσας αλλά με την ομάδα του Διαγόρα Αμπελικού απ' όπου έφυγε νικητής με σκορ 3-7.
Πολλές αλλαγές και διάφορα σχήματα για τους δύο προπονητές στο τελευταίο φιλικό των ομάδων τους πριν τις καλοκαιρινές διακοπές. Μάλιστα για την ομάδα του Α.Ο.Κ. (αυτή την ώρα) δίνεται αποχαιρετιστήριο δείπνο σε κατάστημα της πόλης μας.
Η νέα σεζόν θα τις βρει πλέον σε διαφορετικές κατηγορίες αφού η Αναγέννηση κατάφερε με ένα ντεμαράζ συνεχόμενων θετικών αποτελεσμάτων (που συνεχίστηκε και στα φιλικά) να κατακτήσει την πρώτη θέση στη βαθμολογία και να πάρει την άνοδο στην Football League 2, ενώ ο Α.Ο.Κ. έφθασε πολύ κοντά στο στόχο κατακτώντας την 2η θέση παραμένοντας όμως στην Δ Εθνική που ωστόσο από την νέα χρονιά θα έχει μεγαλύτερα ταξίδια και μεγαλύτερο συντελεστή δυσκολίας αφού οι όμιλοι μειώνονται σε έξι.