Τέλος ο Θάνος Θεοδώρου από την ομάδα του Πυργετού Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Αυτό που έμοιαζε ως εξαιρετικά πιθανό το βράδυ της Κυριακής μετά τον νικηφόρο αγώνα του ΑΠΟΚ Βελούχι με τον Πυργετό τελικά έγινε πραγματικότητα την Τρίτη και αφορά το διαζύγιο της ομάδας της Λάρισας και του προπονητή της ομάδας Θάνου Θεοδώρου.
Ο πρώην πλέον προπονητής της ομάδας του Πυργετού αλλά και του Α.Ο. Καρδίτσα στην αρχή του πρωταθλήματος, δεν έπεισε με την αγωνιστική εικόνα της ομάδας του και όπως γίνεται συνήθως στις περιπτώσεις αυτές επήλθε η διακοπή της συνεργασίας ανάμεσα στις δύο πλευρές.
Η ομάδα του Πυργετού εξάλλου βρίσκεται τελείως εκτός στόχων που ήταν η διεκδίκηση του πρωταθλήματος ενώ κινδυνεύει άμεσα και με υποβιβασμό αφού βρίσκεται τέσσερις βαθμούς κάτω από την ομάδα του ΑΠΟΚ Βελούχι και έναν και δύο βαθμούς από Αναγέννηση Καρδίτσας και Αγρότη Λιανοκλαδίου που έχουν όμως δύο και ένα παιχνίδια λιγότερα αντίστοιχα.