Την αναβολή των αγώνων της Δ' Εθνικής και των Ελπίδων Καρδίτσας ζητά η ΕΠΣ Καρδίτσας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Έγγραφο στις Επιτροπές του Περιφερερειακούς πρωταθλήματος (Δ' Εθνικής) και του Γυναικείου ποδοσφαίρου απέστειλε η ΕΠΣ Καρδίτσας με το οποίο ζητά την αναβολή των αγώνω του Σαββατοκύριακου λόγω ακαταλληλότητας των γηπέδων από τις χιονοπτώσεις που προηγήθηκαν.
Προς το παρόν απόφαση από την ΕΠΟ δεν υπάρχει, ωστόσο και με δεδομένο ότι παρόμοια κατάσταση επικρατεί και στους άλλους νομούς που "εμπλέκονται" με τον 4ο όμιλο της Δ' Εθνικής θεωρείται πολύ πιθανή η αναβολή των αγώνων. Πιθανότατα δε η ίδια απόφαση να υπάρξει και για τον αγώνα γυναικών των Ελπίδων Καρδίτσας με τον Άρη στο γήπεδο του Γεωργικού.
Αναλυτικά το έγγραφο που στάλθηκε:
Λόγω της έντονης κακοκαιρίας που πλήττει τον Νομό μας από την Τετάρτη το απόγευμα και το χιόνι αγγίζει τους 40 πόντους, όλα τα γήπεδα είναι ακατάλληλα για την διεξαγωγή αγώνων. Αναβάλλαμε τους αγώνες των Πρωταθλημάτων της `Ενωσής μας για τον Σαββατοκύριακο 4-5/2/2012 και για αυτό τον λόγο ζητούμε την αναβολή των αγώνων του περιφερειακού Πρωταθλήματος :
1. Α.Ο ΤΑΥΡΩΠΟΣ - Α.Σ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ( Γηπ Καμινάδων )
2. Α.Ο ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ - Α.Ο ΑΛΜΥΡΟΣ ( Δημ Στάδιο Καρδίτσας )
3. Α.Ε ΜΟΥΖΑΚΙΟΥ – ΑΓΡΟΤΗΣ ΛΙΑΝΟΚΛΑΔΙΟΥ ( Γηπ Μουζακίου )
Επίσης για τον ίδιο λόγο ζητούμε την αναβολή του αγώνα του Πρωταθλήματος της Α΄ Κατηγορίας Γυναικών :
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ( Γηπ Γεωργικού ).
Όλα τα παραπάνω γήπεδα είναι ακατάλληλα για την διεξαγωγή αγώνων.