Β. Παπαδόπουλος: Όλα είναι όμορφα στην Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Δηλώσεις σχετικά με την προετοιμασία της Αναγέννησης έκανε στο ιντερνετικό αθλητικό ραδιόφωνο "Radio Mundosports" ο νεοαποκτηθής τερματοφύλακας Βασίλης Παπαδόπουλος.
Αναλυτικά οι δηλώσεις του:
Αρχικά, ο Β. Παπαδόπουλος κλήθηκε να αναφερθεί στη σεζόν που πλησιάζει: ''Τους στόχους θα τους θέσουμε κατά τη διάρκεια του πρωταθλήματος. Είμαστε μια νέα ομάδα, που απαρτίζεται κυρίως από νεαρούς και ντόπιους ποδοσφαιριστές, αλλά και από μερικά έμπειρα παιδιά. Ετσι, έχουμε δημιουργήσει ένα αρκετά ισχυρό ρόστερ, που μπορεί να πετύχει πολλά στη φετινή σεζόν''.
Οσον αφορά στη συνεργασία του με τα υπόλοιπα πρόσωπα του τιμ των τερματοφυλάκων, επισήμανε: ''Η συνεργασία μου με τους τερματοφύλακες είναι πολύ καλή. Πρόκειται για νέα παιδιά με πολλές ικανότητες. Η προπόνηση που κάνουμε με τον κ. Καρακώστα είναι επιπέδου... σούπερ λίγκας! Μου συμπεριφέρεται και με στηρίζει όπως ο πατέρας τον γιο του! Είμαι σίγουρος ότι μαζί του σε λίγο καιρό θα αλλάξουμε επίπεδο και θα βελτιωθούμε σε όλους τους τομείς''.
Σε ό,τι έχει να κάνει με τον προπονητή Σάκη Θεοδοσιάδη, τόνισε: ''Είναι ένας εξαιρετικός άνθρωπος με πολλές φιλοδοξίες και πάρα πολλές γνώσεις από τις ανώτερες κατηγορίες. Είμαστε τυχεροί που δουλεύουμε μαζί του''.
Από εκεί και πέρα, τόνισε ότι η διοίκηση βρίσκεται στο πλευρό της ομάδας: ''Είναι δίπλα μας καθημερινά και βρίσκει τις λύσεις για κάθε πρόβλημα μας. Είμαστε χαρούμενοι που ανήκουμε στην οικογένεια της Αναγέννησης Καρδίτσας. Παρά τις δυσκολίες των καιρών, είμαστε από τα πιο οργανωμένα και υγιή σωματεία''.
Τέλος, δεν παρέλειψε να αναφερθεί και στη σημασία που έχει η παρουσία των φιλάθλων της πόλης στο πλευρό της ομάδας: ''Ο κόσμος ανταποκρίνεται σε αυτά τη νέα προσπάθεια της ομάδας. Μας στηρίζει συνέχεια και σε κάθε αγώνα δίνει το 'παρών'. Θα είναι ο 12ος παίκτης στη φετινή προσπάθεια! Τον θέλουμε δίπλα μας συνεχώς κι εμείς από τη μεριά μας θα κάνουμε τα πάντα για να τον κάνουμε ευτυχισμένο''.