Χειρουργήθηκε ο Γήττας - Ευχαριστήριο προς όλους Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Συντριπτικό κάταγμα στον αγκώνα είναι η ιατρική διάγνωση για τον Ξ. Γήττα και ήδη πέρασε από χειρουργείο την Μεγάλη Δευτέρα.
Ο έμπειρος μέσος που βοήθησε σημαντικά την ομάδα του στην πορεία του β' γύρου τραυματίστηκε στα πρώτα λεπτά του αγώνα με την Κασσιώπη. Στο χειρουργείο αναμένεται να βρεθεί και ο Υφαντής τις επόμενες ημέρες και αναμένεται εφόσον όλα πάνε καλά με την αποθεραπεία του να προλάβει την προετοιμασία για την νέα σεζόν.
Στο μεταξύ ευφορία επικρατεί στο στρατόπεδο των κιτρινόμαυρων για την άνοδο στην Football League και ήδη έχουν ξεκινήσει οι συζητήσεις για τον σχεδιασμό της ομάδας τη νέα σεζόν. Αγωνιστικά φιλικό έχει προγραμματιστεί την Μ. Πέμπτη (17:00) με την πρωταθλήτρια της Α' ΕΠΣ Καρδίτσας Μυρίνη (διαιτητές Μαλλιώρας - Βαφειάδης - Διπλάρης).
Τέλος ανακοίνωση ευχαριστιών εξέδωσε για άλλη μια φορά η διοίκηση της Αναγέννησης. Αναλυτικά:
“Η διοίκηση του ΑΣ ΤΑΠ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 1904 ευχαριστεί απο καρδιάς τους χιλιάδες Αναγεννησιώτες, μικρούς και μεγάλους, γυναίκες και άνδρες, που συμμετείχαν στην μεγάλη γιορτή της Κυριακής και δημιουργησαν μια καταπληκτική ατμόσφαιρα στην αυλαία των αγωνιστικών υποχρεώσεων της ομάδας μας.
Συγχαίρουμε και ευχαριστούμε το φίλαθλο κόσμο της ομάδας μας για τη θέρμη με την οποία αγκάλιασε αυτή τη συγκλονιστική προσπάθεια που έφθασε με πανηγυρικό τρόπο στο στόχο...
Είναι, αυτός ο κόσμος, η κινητήρια δύναμη της Αναγέννησης και το μέλλον της...
Αισθανόμαστε υποχρέωση ως διοίκηση να συγχαρούμε θερμά όλους τους ποδοσφαιριστές, προπονητές και εργαζόμενους στο ποδοσφαιρικό τμήμα για την υπερβατική τους προσπάθεια και συνεισφορά ώστε ο σύλλογος να πετύχει τους στόχους του και να επανέλθει στη Β’ Εθνική. Ειμαστε περήφανοι γι' αυτούς και καμαρώνουμε για τα επιτεύγματά τους.
Η Αναγέννηση με τέτοια κατάθεση ψυχής που έγινε και φέτος δεν έχει να φοβηθεί τίποτα και ατενίζει τα μελλούμενα με αισιοδοξία...
Ευχαριστούμε τέλος όλους όσοι συνέβαλαν ώστε ο αγώνας γιορτή που έγινε την Κυριακή να έχει μεγάλη επιτυχία. Την αστυνομική δύναμη για την διακριτική και ουσιαστική παρουσία της, τους υπεύθυνους του Σταδίου και την εταιρία “σεκιούριτι” που επιμελήθηκε την ασφάλεια και μάλιστα δωρεάν και όλους όσοι συνέβαλαν ώστε όλα στο σπουδαίο αυτό παιχνίδι να κυλήσουν ομαλά"