Χωρίς το (μεγάλο) φιλικό η Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Χωρίς φιλικό και μάλιστα δυνατό ως φαίνεται θα μπει στα επίσημα παιχνίδια η Αναγέννηση Καρδίτσας αφού όσες επαφές έκανε τις τελευταίες ημέρες η διοίκηση δεν απέφεραν τα αναμενόμενα αποτέλεσμα.
Σκοπός ήταν να δοθεί μια δυνατή αναμέτρηση στο Δημοτικό Στάδιο της πόλης με ένα αντίπαλο που θα έφερνε κόσμο στο γήπεδο ώστε από την μια να γίνουν κάποιες εισπράξεις που θα βοηθούσαν οικονομικά την ομάδα και από την άλλη να δινόταν ένας αγώνας γιορτή για την επιστροφή της ομάδας στις επαγγελματικές κατηγορίες.
Τελικά, όπως προαναφέραμε αυτές οι επαφές δεν καρποφόρησαν, παρά το ευνοϊκό της υπόθεσης ότι δεν υπήρχε πρωτάθλημα στην Super League και έτσι η Αναγέννηση θα "βαδίσει" στον αγώνα με τον Τύρναβο χωρίς άλλο φιλικό.
Οι πληροφορίες μάλιστα αναφέρουν ότι το Σαββατοκύριακο ο Σάκης Θεοδοσιάδης έχει δώσει ρεπό στους παίκτες του, ώστε να μπουν στην τελική ευθεία με γεμάτες "μπαταρίες".
Τέλος, θυμίζουμε ότι το Σάββατο η Αναγέννηση θα μάθει τον πρώτο της αντίπαλο στο κύπελλο Ελλάδας, καθώς και τους πιθανούς αντιπάλους εφόσον προκριθεί και μέχρι την 4η φάση του θεσμού.