Χορταστικό 4-4 για την Αναγέννηση στην Τσαριτσάνη Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Στην Τσαριτσάνη για φιλικό αγώνα βρέθηκε η Αναγέννηση Καρδίτσας το απόγευμα του Σαββάτου όπου και αντιμετώπισε τον τοπικό Οικονόμο που θα βρίσκεται και φέτος στην Football League 2 και θα αποτελέσει αντίπαλο των "κιτρινόμαυρων" στο πρώταθλημα.
Η χαρά του φιλάθλου ήταν το σημερινό φιλικό καθώς είχε πολλά και καλά γκολ, ανατροπές στο σκορ που κράτησαν το ενδιαφέρον στο μέγιστο παρά του ότι δεν ήταν κάτι παραπάνω από ένα απλό φιλικό προετοιμασίας.
Η Αναγέννηση προηγήθηκε μόλις στο 8' με τον Μουντούρη για να ανταποδώσουν οι γηπεδούχοι στο 16' με τον Καράμπελα. Ακολούθησε νέο γκολ για την Αναγέννηση με τον Αθανασιάδη στο 29' με τους γηπεδούχους να αντεπιτίθενται όμως και να πετυχαίνουν τρία τέρματα μέσα σε ένα εικοσάλεπτο με την αμυντική προσπάθεια των φιλεξενουμένων να πηγαίνει ...περίπατο! Τα γκολ οι Κουλτσάκης στο 37', Καράμπελας στο 42' και Λιλολάρι στο 55' για το 4-2 (σκορ ημιχρόνου 3-2).
Πιο σοβαρή αμυντικά η Αναγέννηση στη συνέχεια πίεσε για κάτι καλό και τελικά τα κατάφερε αρχικά με τον Γκόλια στο 63' που μείωσε σε 4-3 και εν συνεχεία με τον Κρανιώτη στο 77' που διατήρησε την επαφή του με τα δίκτυα για το 4-4. Οι "κιτρινόμαυροι" θα μπορούσαν μάλιστα να φύγουν με την νίκη αν το σουτ του Μπουντούρη στο 87' δεν χτύπαγε στο δοκάρι της εστίας του Οικονόμου.
Ίσως το πιο σημαντικό από πλευράς εξαγωγής συμπερασμάτων το σημερινό φιλικό για την Αναγέννηση, αφού η ομάδα έδειξε και επιθετική υπεροπλία σκοράροντας με τέσσερις διαφορετικούς παίκτες αλλά και αμυντικά κενά που θα πρέπει να προβληματίσουν ιδιαίτερα τον Σάκη Θεοδοσιάδη για τους επίσημους αγώνες που έρχονται.
Συνθέσεις ομάδων:
Οικονόμος Τσαριτσάνης: Θεοδωρόπουλος, Παπακωνσταντίνου, Πρικάκης, Μάντζιος, Τσιανάκας, Τσετιροκλής, Μπαλής, Καράμπελας, Καραγιάννης, Κουλτσιάκης και Βούλγαρης. Αγωνίστηκαν επίσης οι: Μπαχτσιβάνος, Λιλολάρι, Εράλντο, Αγγέλης, Σουμέλας, Αγγελίνας, Φτίκας, και Φαρμάκης.
Αναγέννηση Καρδίτσας: Παπαδόπουλος, Σάββας, Τζάνης, Πάτρας, Κουκούλης, Ρόβας, Γκόλιας, Μπιτέλης, Χατζηρίζος, Μπουντούρης, Αθανασιάδης. Αγωνίστηκαν επίσης οι: Αναστασίου, Γκουγκούδης, Κρανιώτης, Κοντοβάς, Γεωργακόπουλος, Βενέτης, Δούκας, Φλιούκας, Νταντάμης και Υφαντής.