Η κλήρωση του κυπέλλου Ελλάδας για την φάση των "32" Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League
- Εκτύπωση
Πραγματοποιήθηκε την Δευτέρα η κλήρωση του κυπέλλου Ελλάδας με 32 ομάδες να χωρίζονται σε οκτώ ομίλους.
Οι αναμετρήσεις θα είναι μονές και ξεκινούν στις 23 Σεπτεμβρίου ενώ οι τελευταίοι αγώνες θα γίνουν την πρώτη εβδομάδα του Δεκεμβρίου. Την πρόκριση κερδίζουν οι δύο πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
1ος όμιλος
1η αγωνιστική (23/24/25 Σεπτεμβρίου)
Πανιώνιος-Φωστήρας
Παναχαϊκή-Ολυμπιακός
2η αγωνιστική (28/29/30 Οκτωβρίου)
Ολυμπιακός-Πανιώνιος
Φωστήρας-Παναχαϊκή
3η αγωνιστική (02/03/04 Δεκεμβρίου)
Φωστήρας-Ολυμπιακός
Πανιώνιος-Παναχαϊκή
2ος όμιλος
1η αγωνιστική (23/24/25 Σεπτεμβρίου)
ΠΑΣ Γιάννινα-Κέρκυρα
Απόλλων Καλαμαριάς-ΠΑΟΚ
2η αγωνιστική (28/29/30 Οκτωβρίου)
ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα
Κέρκυρα -Απόλλων Καλαμαριάς
3η αγωνιστική (02/03/04 Δεκεμβρίου)
Κέρκυρα -ΠΑΟΚ
ΠΑΣ Γιάννινα-Απόλλων Καλαμαριάς
3ος όμιλος
1η αγωνιστική (23/24/25 Σεπτεμβρίου)
Ξάνθη-Νίκη Βόλου
Ζάκυνθος-ΟΦΗ
2η αγωνιστική (28/29/30 Οκτωβρίου)
ΟΦΗ- Ξάνθη
Νίκη Βόλου-Ζάκυνθος
3η αγωνιστική (02/03/04 Δεκεμβρίου)
Νίκη Βόλου-ΟΦΗ
Ξάνθη-Ζάκυνθος
4ος όμιλος
1η αγωνιστική (23/24/25 Σεπτεμβρίου)
Πλατανιάς-Εθνικός Γαζώρου
Ηρακλής-Λεβαδειακός
2η αγωνιστική (28/29/30 Οκτωβρίου)
Λεβαδειακός-Πλατανιάς
Εθνικός Γαζώρου-Ηρακλής
3η αγωνιστική (02/03/04 Δεκεμβρίου)
Εθνικός Γαζώρου-Λεβαδειακός
Πλατανιάς-Ηρακλής
5ος όμιλος
1η αγωνιστική (23/24/25 Σεπτεμβρίου)
Πανθρακικός-ΑΕΚ
Ηρακλής Ψαχνών-Ατρόμητος
2η αγωνιστική (28/29/30 Οκτωβρίου)
Ατρόμητος-Πανθρακικός
ΑΕΚ-Ηρακλής Ψαχνών
3η αγωνιστική (02/03/04 Δεκεμβρίου)
ΑΕΚ-Ατρόμητος
Πανθρακικός-Ηρακλής Ψαχνών
6ος όμιλος
1η αγωνιστική (23/24/25 Σεπτεμβρίου)
Βέροια-Ερμιονίδα
Απόλλων Σμύρνης-Εργοτέλης
2η αγωνιστική (28/29/30 Οκτωβρίου)
Εργοτέλης-Βέροια
Ερμιονίδα-Απόλλων Σμύρνης
3η αγωνιστική (02/03/04 Δεκεμβρίου)
Ερμιονίδα-Εργοτέλης
Βέροια-Απόλλων Σμύρνης
7ος όμιλος
1η αγωνιστική (23/24/25 Σεπτεμβρίου)
Καλλονή-Τύρναβος
Αιγινιακός-Αστέρας Τρίπολης
2η αγωνιστική (28/29/30 Οκτωβρίου)
Αστέρας Τρίπολης-Καλλονή
Τύρναβος-Αιγινιακός
3η αγωνιστική (02/03/04 Δεκεμβρίου)
Τύρναβος-Αστέρας Τρίπολης
Καλλονή-Αιγινιακός
8ος όμιλος
1η αγωνιστική (23/24/25 Σεπτεμβρίου)
Παναιτωλικός-Χανιά
Ολυμπιακός Βόλου-Παναθηναϊκός
2η αγωνιστική (28/29/30 Οκτωβρίου)
Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός
Χανιά-Ολυμπιακός Βόλου
3η αγωνιστική (02/03/04 Δεκεμβρίου)
Χανιά-Παναθηναϊκός
Παναιτωλικός-Ολυμπιακός Βόλου