Πήρε άδεια λειτουργίας στο παρά ...ένα το Πανθεσσαλικό Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League
- Εκτύπωση
Κανένα πρόβλημα σε ότι αφορά το γηπεδικό του τελικού κυπέλλου Ελλάδας μεταξύ ΠΑΟΚ και ΑΕΚ για το προσεχές Σάββατο 6 Μαΐου.
Μετά τις εργολαβίες νυχθημερόν που στήθηκαν τις τελευταίες ημέρες στο Πανθεσσαλικό, χθές Πέμπτη 4 Μαΐου η Επιτροπή Ελέγχου των αθλητικών εγκαταστάσεων αποφάνθηκε ότι οι εγκαταστάσεις είναι έτοιμες πλέον για να φιλοξενήσουν ποδοσφαιρικό αγώνα.
Έτσι σήμερα το πρωί (Παρασκευή 5/5) σύμφωνα με τις πληροφορίες του Karditsalive.Net στάλθηκε το αντίστοιχο έγγραφο προς την Αποκεντρωμένη Διοίκηση Θεσσαλίας - Στερεάς Ελλάδας η οποία και σε χρόνο ρεκόρ χορήγησε αυθημερόν (!) την άδεια λειτουργίας για ποδοσφαιρικό αγώνα και με ένα χρόνο διάρκεια.
Σε ότι αφορά τον τελικό και την διεξαγωγή του να πούμε ότι από τις 13:30 σήμερα Παρασκευή βρίσκεται σε εξέλιξη στο Πανθεσσαλικό η κρίσιμη σύσκεψη ανάμεσα σε όλους τους φορείς, ΕΠΟ, ΓΓΑ, αστυνομία και τις δύο ομάδες με τα δεδομένα πλέον να συγκλίνουν πως ο αγώνας θα γίνει κανονικά αφού ξεπεράστηκε έστω και με κομπογιαννίτικο τρόπο η μη αρίθμηση των θέσεων των θεατών...