Με τον «αέρα» του φαβορί στην Πάτρα ο ΣΠΑΚ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Για άλλη μια δύσκολη αναμέτρηση εκτός έδρας προετοιμάζεται ο ΣΠΑΚ στην πρεμιέρα του β' γύρου της Α2 βόλεϊ ανδρών.
Το απόγευμα του Σαββάτου οι αθλητές του ΣΠΑΚ αγωνίζονται στην Πάτρα, όπου ήδη βρίσκονται εκεί, με αντίπαλο την Ολυμπιάδα Πατρών. Η ομάδα της Πάτρας πραγματοποιεί μια καλή πορεία στο πρωτάθλημα της Α2' έχοντας ισοσκελισμένες νίκες και ήττες (5-5) δείχοντας όμως αδυναμίες στην έδρα της όπου και έχει μόνο μία νίκη (3-1 σετ Ιωάννινα).
Ο ΣΠΑΚ από την άλλη, παρά τα όποια προβλήματα από ιώσεις της εποχής, διανύει περίοδο φόρμας τόσο στο πρωτάθλημα όσο και στο κύπελλο. Παραμένει αήττητος εκτός έδρας και στόχο έχει την καθαρή νίκη που θα τον διατηρήσει μέσα στο στόχο της διεκδίκησης της ανόδου. Αυτή είναι η 3η κατά σειρά αναμέτρηση εκτός έδρας για την ομάδα μας, που την επομενη αγωνιστική θα "γλιτώσει" από το 4ο ταξίδι στη Μαλεσίνα αφού ο Αίαντας αποχώρησε από το πρωτάθλημα.
Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν στην Καρδίτσα στις 4 Δεκεμβρίου (λόγω αναβολής της 1ης αγωνιστικής για τις άδειες των γυμναστηρίων) όπου η Καρδιτσιώτικη ομάδα και επικράτησε εύκολα με 3-0 σετ.
Η αναμέτρηση του Σαββάτου ξεκινά στις 19:00 και διαιτητές θα είναι οι Μπακλέσης-Λεβέντης
Αναλυτικά το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής:
AO Καλαμάτα 80 - ΑΣ Αίας Μαλεσίνας 3-0 α.α.
ΑΓΣ Ιωαννίνων - ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών
ΑΟΝΣ Μίλων - ΑΚ Ζωγράφου
ΑΟ Παλλήνη - ΑΣΠ Ερμής
ΑΕΠ Ολυμπιάς - ΣΠΑ Καρδίτσας