Αναβολή στην πρεμιέρα της Α2 Βόλεϊ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Δεν θα κάνει πρεμιέρα η Α2 Βόλεϊ ανδρών το ερχόμενο Σάββατο καθώς πολλά κλειστά γυμναστήρια ακόμα δεν έχουν πάρει άδεια διεξαγωγής αγώνων με αποτέλεσμα η Εκτελεστική Επιτροπή της ΕΟΠΕ, να αποφασίσει την αναβολή της 1ης αγωνιστικής.
Έτσι η ομάδα του ΣΠΑΚ όπως και οι υπόλοιπες θα αρκεστούν σε προπονήσεις και φιλικά ελπίζοντας ότι δεν θα υπάρξει νέα αναβολή και στην 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η ομάδα της Καρδίτσας επρόκειτο να αγωνιστεί με την Ολυμπιάς Πατρών αλλά ελέω της αναβολής θα αντιμετωπίσει στο κλειστό γυμναστήριο στις 26 Οκτωβρίου την Μαλεσίνα για την 2η αγωνιστική.