Είναι έτοιμος όσο ποτέ και το δείχνει... Καλαμάτα - ΣΠΑΚ 1-3 Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Μεγάλο διπλό για τον ΣΠΑΚ στην Καλαμάτα με 1-3 σετ με τρεις εκ των βασικών του παικτών να είναι με αντιβίωση λόγω ιώσεων.
Ο λόγος για τους Κολτσιάκη, Θάνο και Αλεξίου Σ. που αγωνίστηκαν με πυρετό αλλά δεν πτοήθηκαν οδηγώντας μαζί με τους συμπαίκτες τους την ομάδα της Καρδίτσας σε μεγάλο διπλό σε μια δύσκολη έδρα.
Η ομάδα του ΣΠΑΚ ήταν ένα σκαλί πιο πάνω από την γηπεδούχο Καλαμάτα και αν δεν χαλάρωνε στο 2ο σετ όπου και προηγείτο λίγο πριν ολοκληρωθεί, τότε μπορεί να έφθανε και σε ακόμα πιο καθαρή νίκη.
Καλαμάτα '80 (Ντάκουρης): Μπουσούνης, Κακαλέτρης, Μπλάουελ, Περπινάκης, Γιατράκος, Μανιατέας, Δημητρακόπουλος (λ), Αποστολόπουλος, Βραχνάς, Σπάλας, Εξαρχέας, Μάνα.
ΣΠΑΚ (Μ. Νεδιλάκης - Αλεξίου Φ.): Χήρας, Θάνος, Αλεξίου Φ., Βλαχόπουλος, Καραγκιόζης, Κολτσιάκης, Ντάκουρης (λ), Αλεξίου Σ. Νεδιλάκης, Καραθάνος, Παπαγεωργίου.
Ανακοίνωση ΣΠΑΚ
Το Δ.Σ. του ΣΠΑΚ θα ήθελε να ευχαριστήσει για την φιλοξενία την ομάδα της Καλαμάτας και ένα δώσει ένα μεγάλο μπράβο στον κόσμο τόσο για την πολυπληθή παρουσία του όσο και για το χειροκρότημα στο τέλος του αγώνα αναγνωρίζοντας την νίκη της ομάδας του ΣΠΑΚ.
Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής:
AO Καλαμάτα 80 - ΣΠΑ Καρδίτσας 1-3 (19-25, 25-22, 19-25, 17-25)
ΑΓΣ Ιωαννίνων - ΑΣΠ Ερμής Ηγ/τσας 0-3 (18-25, 19-25, 21-25)
ΑΟΝΣ Μίλων - ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών 0-3 (20-25, 18-25, 17-25)
ΑΟ Παλλήνη - ΑΚ Ζωγράφου 3-0 (25-12, 25-21, 25-14) (8-Ιαν.)
ΑΣΠ Ερμής - ΑΕΠ Ολυμπιάς 2-3 (25-19, 25-22, 22-25, 28-30, 12-15)
Το ρεπό της είχε η ομάδα της Μαλεσίνας.
Στην Πελοπόννησο αγωνίζεται και την επόμενη αγωνιστική η ομάδα του ΣΠΑΚ αυτή τη φορά στην Πάτρα με την Ολυμπιάς. Στα Ιωάννινα αγωνίζεται το Κολλέγιο με τους γηπεδούχους να είναι ικανοί να κάνουν την ζημιά.
Το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής:
AO Καλαμάτα 80 - ΑΣ Αίας Μαλεσίνας
ΑΓΣ Ιωαννίνων - ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών
ΑΟΝΣ Μίλων - ΑΚ Ζωγράφου
ΑΟ Παλλήνη - ΑΣΠ Ερμής
ΑΕΠ Ολυμπιάς - ΣΠΑ Καρδίτσας
Ρεπό: Ερμής Ηγ/τσας