Όλοι οι δρόμοι οδηγούν στο κλειστό το απόγευμα του Σαββάτου (ΣΠΑΚ - Κολλέγιο Αθηνών) Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Την πρώτη μεγάλη αναμέτρηση για την φετινή σεζόν δίνει στο κλειστό της Καρδίτσας το απόγευμα του Σαββάτου ο ΣΠΑΚ υποδεχόμενος το Κολλέγιο Αθηνών.
Ο αγώνας είναι για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος, με τους αθλητές του ΣΠΑΚ να καλούνται να πάρουν μία κρίσιμη νίκη που θα τους βάλει σε θέση οδηγού στο πρωτάθλημα. Και αυτό γιατί η ομάδα του Κολλεγίου θεωρείται μια από τις δυνατές ομάδες του ομίλου που θα κυνηγήσει την άνοδο, όπως και ο ΣΠΑΚ στη μεγάλη κατηγορία.
Προβλήματα απουσιών για τον ΣΠΑΚ δεν υπάρχουν και ουσιαστικά αυτό είναι το πρώτο παιχνίδι του πρωταθλήματος που θα πρέπει να αποδώσουν το μέγιστο για να καταφέρουν να συνεχίσουν το αήττητο σερί τους.
Κάλεσμα στους Καρδιτσιώτες φίλους του αθλήματος
Ο πρόεδρος του ΣΠΑΚ Ηλίας Αντωνίου και το Δ.Σ. καλούν τους Καρδιτσιώτες να παρευρεθούν το Σάββατο, στις 7μ.μ., στο Κλειστό Γυμναστήριο και να βοηθήσουν τους αθλητές μας στον αγώνα με το Κολλέγιο. Η παρουσία τους θα συμβάλλει σημαντικά στην προσπάθεια για την επίτευξη της νίκης.
Διαφορετική νότα στον αγώνα του ΣΠΑΚ
Το τμήμα μοντέρνου χορού του studio «Ευ Ζην» δίνει μια διαφορετική νότα στα διαλείμματα του παιχνιδιού του ΣΠΑΚ, με την παρουσία των χορευτριών. Υπεύθυνη χορογραφίας η γυμνάστρια Χριστίνα Μάγγου.
Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 4ης αγωνιστικής:
19.00 ΣΠΑ Καρδίτσας -ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών (Παπαγεωργίου Αχ.-Χαρδαλίδης)
18.00 ΑΣ Αίας Μαλεσίνας - ΑΣΠ Ερμής Ηγ/τσας (Κούτσης-Σακελλάρης)
18.30 AO Καλαμάτα 80 - ΑΚ Ζωγράφου (Χανδρινός - Σαραβελάκης)
16.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων - ΑΟ Παλλήνη (Μπακλέσης - Σπυρόπουλος)
19.00 ΑΕΠ Ολυμπιάς - ΑΟΝΣ Μίλων (Γκόλφης-Λεβέντης)