H Εθνική Βόλεϊ Κορασίδων στην Καρδίτσα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Στην Καρδίτσα θα βρίσκεται από την Τρίτη 30 Δεκεμβρίου η αποστολή της Εθνικής Βόλεϊ Κορασίδων, όπου θα παραμείνει για διάστημα 9 ημερών, στα πλαίσια της προετοιμασίας της ενόψει του προκριματικού ομίλου του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος που θα διεξαχθεί στο Μπαρ του Μαυροβουνίου στις 9 – 11 Ιανουαρίου 2015.
Οι παίχτριες του Ομοσπονδιακού μας συγκροτήματος θα ξεκινήσουν την προετοιμασία τους στις 22 Δεκεμβρίου από την Αθήνα, ενώ στις 26 του μήνα θα αναχωρήσουν για τη Γουαδαλαχάρα της Ισπανίας, όπου θα συμμετάσχουν σε διεθνές τουρνουά που διεξάγεται κόντρα στις ομάδες της Ισπανίας, της Πορτογαλίας και της Ελβετίας).
Κατόπιν, η Εθνική μας ομάδα θα μεταβεί στην Καρδίτσα όπου θα παραμείνει μέχρι τις 7 Ιανουαρίου, με το πρόγραμμα να περιλαμβάνει καθημερινές διπλές προπονήσεις στο κλειστό της πόλης (9-11 το πρωί και 6-8 το απόγευμα), ενώ κατά τη διάρκεια της παραμονής της στην Καρδίτσα, θα πραγματοποιηθούν φιλικές αναμετρήσεις με ομάδες από τα γυναικεία τμήματα του Φιλαθλητικού Λάρισας και της ΕΑΛ, με τους χώρους διεξαγωγής να είναι το Δημοτικό κλειστό Γυμναστήριο Καρδίτσας και το αντίστοιχο του Παλαμά. Έτσι, οι φίλοι του βόλεϊ της περιοχής θα έχουν την ευκαιρία να ζήσουν από κοντά την προσπάθεια της Εθνικής Κορασίδων, κάτι που συνέβη και μόλις δύο μήνες πριν με την τριήμερη παρουσία της Εθνικής Παίδων σε Καρδίτσα και Μουζάκι.
Ο Ομοσπονδιακός προπονητής Κυριάκος Καμπερίδης και ο συνεργάτης του Γιάννης Ανδρεάδης ανακοίνωσαν τις 16 αθλήτριες οι οποίες από τις 22 Δεκεμβρίου θα ξεκινήσουν προετοιμασία ενόψει της συμμετοχής της Εθνικής ομάδας Κορασίδων, οι οποίες είναι οι εξής:
Αθανασία Φακοπουλίδου (Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός)
Αικατερίνη Παπάζογλου (ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων)
Ευφροσύνη Αλεξάκου (ΑΣ Μακεδόνες Αξιού)
Ελένη – Ελπίδα Μιλεντίγιεβιτς (ΑΟ Αιγάλεω)
Αικατερίνη Βλάχου (ΑΟ Αιγάλεω)
Ασημίνα Νικολογιάννη (ΓΣΚ Ηρακλής)
Λήδα Καστάνου (ΓΣΚ Ηρακλής)
Στυλιανή – Μαρίνα Τσιάκουλα (ΓΣΚ Ηρακλής)
Κωνσταντίνα Δασκάλου (ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων) Βασιλική – Μαρία Διάλλα (ΑΣ Αργώ Βόλου)
Άννα – Λαμπρινή Πήττα (ΑΣ Άρης Θεσσαλονίκης)
Μαριάνθη Βασιλοπούλου (ΓΣ Κοζάνης)
Άλκηστις Καραφουλίδου (ΣΦΚ Πιερικός Κατερίνης)
Ελένη Καρακάση (ΑΟ Μαρκόπουλο)
Μαρία – Αικατερίνη Ξανθοπούλου (ΔΑΣ Ωραιοκάστρου)
Άννα Τσουκαλά (ΑΟ Καβάλα)