ΣΠΑ Καρδίτσας: "Οι διαιτητές στέρησαν βαθμούς από τα λάθη τους στην ομάδα μας"
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Ένα καταπληκτικό ματς υψηλού επιπέδου ζήσανε όσοι βρέθηκαν το απόγευμα του Σαββάτου στο Κλειστό γυμναστήριο Καρδίτσας για το πρωτάθλημα Β Εθνικής Γυναικών με αντιπάλους τον ΣΠΑΚ κ Φιλαθλητικό Λάρισας.
Η ομάδα του ΣΠΑΚ πιάνοντας υψηλά στάνταρ απόδοσης κατάφερε να βάλει δύσκολα στον Φιλαθλητικό Λάρισας μια από τις καλύτερες ομάδες του ομίλου! Τελικό αποτέλεσμα στα σετ 3-1(30-28, 25-21, 24-26, 25-19) κ νίκη για την ομάδα της Λάρισας.
Η ομάδα μας δυστυχώς δε κατάφερε να πάρει κάποιους πόντους από την συγκεκριμένη αναμέτρηση κ αν ήταν λίγο πιο συγκεντρωμένη στις κρίσιμες φάσεις. Θα μπορούσε να πάρει κ τη νίκη. Το transition κ το πολύ καλό ποιοτικό μοίρασμα του παιχνιδιού από τη πασαδόρο Ευγενία Παπαγιώργου ήτανε από τα στοιχεία που κρατήσανε την ομάδα σε υψηλό επίπεδο... κ οπότε η ομάδα χρειάστηκε βοήθεια από το πάγκο τα κορίτσια που μπήκανε δώσανε το καλύτερο τους εαυτό κατι το οποίο το αναγνωρίσαμε κ οι προπονητές της ομαδας! Συνεχίζουμε .... κ με τέτοιες εμφανίσεις δε θα αργήσουνε να έρθουνε κ οι πρώτοι πόντοι για την ομάδα του ΣΠΑΚ. Συγχαρητήρια στην ομάδα του Φιλαθλητικού Λάρισας για τη νίκη τους κ τους ευχόμαστε καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα. Κακη η διαιτησία στο ματς!
Σύνθεση ομάδας (προπονητές:Αλεξίου Α. - Χαβρουζάς Β.) Κωνσταντίνου, Παγώνη Μ, Ράντζου, Παπαστεφάνου, Παπαγιώργου, Κανάκη, Καρακαξά, Καρατζιά, Παγώνη Α, Παπαντώνη, Τεντολούρη, Νικολάου, Φώτα(λ), Παπασακελλαρίου(λ).
ΣΠΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ