Στην Καρδίτσα για προετοιμασία οι κορασίδες της Εθνικής Βόλεϊ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Στην Καρδίτσα βρίσκονται από το απόγευμα της Τρίτης 30 Δεκεμβρίου οι κορασίδες της Εθνικής Βόλεϊ όπου θα συνεχίσουν την προετοιμασία της για τα προκριματικά του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος (9-11 Ιανουαρίου στο Μπαρ του Μαυροβουνίου).
Η αποστολή της Εθνικής Κορασίδων επέστρεψε την Τρίτη το μεσημέρι από την Ισπανία και αναχώρησε κατευθείαν για την πόλη μας, εν μέσω κακοκαιρίας, όπου και θα συνεχίσει την προετοιμασία της έως ότου αναχωρήσει (7 Ιανουαρίου μέσω Αθηνών) για το Μπαρ του Μαυροβουνίου όπου θα διεξαχθεί ο προκριματικός όμιλος του Ευρωπαϊκού.
Το πρόγραμμα των προπονήσεων περιλαμβάνει διπλές προπονήσεις καθημερινά στο κλειστό της Καρδίτσας ενώ θα διεξαχθούν και ένα ή δύο φιλικά.
Οι κορασίδες κατέκτησαν την πρώτη θέση στο «Τουρνουά Χριστουγέννων» καθώς επικράτησαν με 3-0 σετ της Ισπανίας (γηπεδούχου) στον τελικό.