Νεκρός 24χρονος στην Ε.Ο. Λάρισας - Αθηνών Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Λάρισα
- Εκτύπωση
Θύμα τροχαίου το απόγευμα της Παρασκευής 14 Οκτωβρίου έπεσε ένας 24χρονος στην προσπάθειά του να διασχίσει κάθετα την Ε.Ο. στο 2 χλμ. Εθνικής Οδού Λάρισας – Αθηνών.
Συγκεκριμένα περί ώρα 19:55, ο 24χρονος επιχείρησε να διασχίσει την Ε.Ο. κάθετα με αποτέλεσμα να παρασυρθεί από τρία διαδοχικά Ι.Χ. και τελικά να τραυματιστεί θανάσιμα.
Ο οδηγός του τρίτου οχήματος συνελήφθη και αφέθη ελεύθερος κατόπιν προφορικής εντολής του Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Λάρισας. Τα στοιχεία των δύο πρώτων οδηγών - οχημάτων είναι άγνωστα και ερευνώνται.
Προανάκριση για τα αίτια και τις συνθήκες του ατυχήματος ενεργεί το Τμήμα Τροχαίας Λάρισας.
Τελευταία τροποποίηση στις15 Οκτωβρίου 2011, 13:28