Παρατείνεται η κατάσταση Έκτακτης Ανάγκης Πολιτικής Προστασίας για το Δήμο Ζαγοράς Μουρεσίου
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μαγνησία
- Εκτύπωση
![Παρατείνεται η κατάσταση Έκτακτης Ανάγκης Πολιτικής Προστασίας για το Δήμο Ζαγοράς Μουρεσίου](/media/k2/items/cache/589e9e00827176a030176e67c99d9ecd_L.jpg)
Την παράταση κήρυξης σε κατάσταση Έκτακτης Ανάγκης Πολιτικής Προστασίας του Δήμου Ζαγοράς Μουρεσίου έως και 30 Οκτωβρίου 2019 υπέγραψε σήμερα Δευτέρα (26/8) ο Περιφερειάρχης Θεσσαλίας Κώστας Αγοραστός.
Η παράταση κήρυξης αφορά τα έντονα καιρικά φαινόμενα (έντονες βροχοπτώσεις, πληµµύρες, κατολισθήσεις) που έπληξαν το Δήμο στις 26 Φεβρουαρίου 2018 προκειµένου να αντιµετωπισθούν οι ζηµιές από τις καταστροφικές πληµµύρες.