Αλμυρός: Σύλληψη 5 μαθητών και δύο Αλβανών για προμήθεια και διακίνηση ναρκωτικών Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μαγνησία
- Εκτύπωση
Στο πλαίσιο προληπτικών ελέγχων για την καταπολέμηση των ναρκωτικών, συνελήφθησαν το βράδυ της Δευτέρας 9 Σεπτεμβρίου στην ευρύτερη περιοχή του Αλμυρού, επτά άτομα για τα κατά περίπτωση αδικήματα της προμήθειας και κατοχής ναρκωτικών.
Πρόκειται για πέντε νεαρούς, τρεις 19χρονους μαθητές νυχτερινού σχολείου και δύο 15χρονες μαθήτριες λυκείου, καθώς και δύο Αλβανούς, ηλικίας 24 και 27 ετών.
Ειδικότερα, ο 27χρονος Αλβανός κατελήφθη από τους αστυνομικούς στην αυλή του Γυμνασίου να έχει στην κατοχή του μία χάρτινη συσκευασία με κάνναβη, βάρους (1,2) γραμμαρίων, την οποία όπως προέκυψε από την αστυνομική έρευνα, είχε σκοπό να προμηθεύσει στους υπόλοιπους συλληφθέντες.
Επιπλέον, στο χώρο που παρευρίσκονταν όλοι οι παραπάνω δράστες βρέθηκε και κατασχέθηκε ακόμη μία νάιλον συσκευασία με κάνναβη βάρους (3,3) γραμμαρίων, την οποία κατείχαν από κοινού.
Οι συλληφθέντες θα οδηγηθούν στον Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Βόλου, ενώ την προανάκριση διενεργεί το Αστυνομικό Τμήμα Αλμυρού.