Νεκρός 78χρονος ποδηλάτης σε τροχαίο στο Βόλο Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μαγνησία
- Εκτύπωση
Το πρωί της Πέμπτης 29 Αυγούστου στην περιφερειακή οδό Βόλου, έλαβε χώρα τροχαίο ατύχημα, όταν Ι.Χ. αυτοκίνητο που οδηγούσε 39χρονη συγκρούστηκε πλαγιομετωπικά με ποδήλατο που οδηγούσε 78χρονος.
Αποτέλεσμα της σύγκρουσης ήταν να τραυματιστεί σοβαρά ο οδηγός του ποδηλάτου, ο οποίος μεταφέρθηκε στο Γενικό Νοσοκομείο Βόλου, όπου λίγες ώρες αργότερα εξέπνευσε.
Προανάκριση για τα αίτια και τις συνθήκες του ατυχήματος διενεργεί το Τμήμα Τροχαίας της Αστυνομικής Διεύθυνσης Μαγνησίας.
Τελευταία τροποποίηση στις29 Αυγούστου 2013, 16:05