Την Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου ο "Ρήγειος Δρόμος" στο Βελεστίνο Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μαγνησία
- Εκτύπωση
Ο Δήμος Ρήγα Φεραίου σε συνεργασία με τη Δημοτική Κοινότητα Βελεστίνου και τη ΙΓ Εφορία Κλασικών Αρχαιοτήτων διοργανώνουν το 13ο Ρήγειο Δρόμο στα πλαίσια των Αθλητικών Εκδηλώσεων του Δήμου.
Με σύνθημα «Τρέχουμε για την Υγεία, τον Πολιτισμό και την Ιστορία μας» οι Αθλητές και οι Αθλήτριες θα έχουν την ευκαιρία να γνωρίσουν και να αναδείξουν Μνημεία όπως: οι Θολωτοί τάφοι Χλόης – Ναός του Θαυλίου Διός – Καστράκι – Αρχαία αγορά – Αρχαίο θέατρο – Μυκηναϊκοί τάφοι – Ακρόπολις Φερών – Αρχαίο τείχος Φερών – Σπίτι του Ρήγα – Υπέρεια Κρήνη – Ρολόι – Ανδριάντας του Ρήγα.
Η Διαδρομή είναι 5χιλ. με εκκίνηση τη Χλόη και τερματισμό το Δημαρχείο στο Πεζόδρομο Βελεστίνου.
Στη διοργάνωση συμβάλουν ο Σύλλογος Δρομέων Υγείας Βόλου και ο Γυμναστικός Σύλλογος Βελεστίνου.
Κατηγορίες: Παίδων – Κορασίδων
Εφήβων – Νεανίδων
Ανδρών – Γυναικών
Θα δοθούν σε όλους αναμνηστικά διπλώματα και μπλουζάκια καθώς και στους 3 πρώτους κάθε κατηγορίας κύπελλα και μετάλλια και θα βραβευθεί ο Μικρότερος και ο Μεγαλύτερος ηλικιακά αθλητής.
Ο Ρήγειος Δρόμος θα γίνει την Κυριακή 1η Σεπτεμβρίου 2013 με ώρα εκκίνησης 10.00π.μ.
Δηλώσεις συμμετοχής – πληροφορίες: ΚΕΠ Βελεστίνου
Καλαμπακιώτη Μ. – Κερμελιώτη Γ.
Τηλ.: 2425024290
e-mail.:Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Γ.Σ.Βελεστίνου – Πασσιάς Λευτέρης
Τηλ.: 6945310751