Άλλοι δύο νεκροί με δίτροχα σε Νέα Αγχίαλο και Τύρναβο Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Θεσσαλία
- Εκτύπωση
Άλλοι δύο νέοι νεκροί προστέθηκαν στο μακρύ κατάλογο των θυμάτων της ασφάλτου το απόγευμα της Παρασκευής στην Νέα Αγχίαλο και στον Τύρναβο το ξημέρωμα του Σαββάτου.
Στο πρώτο χρονικά δυστύχημα που συνέβη στη Νέα Αγχίαλο το απόγευμα της Παρασκευής, ένας 26χρονος σκοτώθηκε όταν το μοτοποδήλατο στο οποίο επέβαινε συγκρούστηκε με δύο Ι.Χ. Ο 26χρονος υπέκυψε λίγη ώρα αργότερα στο νοσοκομείο παρά τις προσπάθειες των γιατρών να τον κρατήσουν στη ζωή.
Το δεύτερο θύμα της ασφάλτου είναι ένας 16χρονος που βγήκε εκτός της πορείας με την μοτοσυκλέτα του και έπεσε πάνω σε κολώνα με μοιραία κατάληξη για τον ίδιο. Από το μοιραίο περιστατικό επέζησε το δεύτερο άτομο που επέβαινε στη μοτοσυκλέτα. Το ατύχημα συνέβη στον Τύρναβο ενώ ο άτυχος 16χρονος καταγόταν από τον Αμπελώνα.