Δωρεάν έλεγχος παθήσεων σπονδυλικής στήλης από το ΙΑΣΩ Θεσσαλίας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Θεσσαλία
- Εκτύπωση
Το ΙΑΣΩ Θεσσαλίας στο πλαίσιο της εταιρικής κοινωνικής πολιτικής, ενστερνιζόμενο την αντίληψη ότι η πρόληψη αποτελεί την καλύτερη θεραπεία, με μεγάλη χαρά ανακοινώνει την έναρξη του προγράμματος κοινωνικής ευθύνης «Υγεία & Κοινωνία».
Πρόκειται για την πραγματοποίηση για μια εβδομάδα κάθε μήνα μιας σειράς κλινικών εξετάσεων. Η φιλοσοφία του προγράμματος είναι η προβολή της αξίας της πρόληψης, της πρώιμης διάγνωσης και της έγκαιρης θεραπείας.
Η πρώτη εβδομάδα εξετάσεων «Υγεία & Κοινωνία» είναι αφιερωμένη στον προληπτικό έλεγχο των παθήσεων της σπονδυλικής στήλης.
Από τη Δευτέρα 25 Ιουλίου έως και την Παρασκευή 29 Ιουλίου οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να ενημερωθούν με ένα τηλεφώνημα για τη διαδικασία της ΔΩΡΕΑΝ ιατρικής εκτίμησης περιστατικού με πρόβλημα στην σπονδυλική στήλη.
Οι προληπτικοί έλεγχοι θα πραγματοποιούνται από την Ειδική Χειρουργική Ομάδα Σπονδυλικής Στήλης, υπό την επίβλεψη του Ορθοπαιδικού Χειρουργού κ. Α. Τσαγκάλη και του Νευροχειρουργού κ. Β. Σλατινόπουλου.
Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να προσέρχονται με όλες τις εργαστηριακές εξετάσεις που έχουν στην κατοχή τους, αφού κλείσουν ραντεβού καλώντας στο 2410 996 000.