Η Περιφέρεια Θεσσαλίας ζητά προσλήψεις 285 συμβασιούχων Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Θεσσαλία
- Εκτύπωση
Το Περιφερειακό Συμβούλιο στην τελευταία του συνεδρίαση αποφάσισε κατά πλειοψηφία να ζητήσει από το Υπουργείο Εσωτερικών την πρόσληψη σε όλη τη Θεσσαλία 200 ατόμων ως έκτακτο προσωπικό με σχέση εργασίας Ιδιωτικού Δικαίου ορισμένου χρόνου και επιπλέον 85 ατόμων με τη σύναψη σύμβασης μίσθωσης έργου.
Αναλυτικά, ανά περιφερειακή ενότητα, το περιφερειακό συμβούλιο υπέβαλε αίτημα για τις παρακάτω προσλήψεις:
Λάρισα: 89 άτομα έκτακτο προσωπικό με σχέση εργασίας Ιδιωτικού Δικαίου Ορισμένου Χρόνου και 34 άτομα με τη σύναψη σύμβασης μίσθωσης έργου.
Τρίκαλα: 59 άτομα έκτακτο προσωπικό με σχέση εργασίας Ιδιωτικού Δικαίου Ορισμένου Χρόνου και 6 άτομα με τη σύναψη σύμβασης μίσθωσης έργου.
Μαγνησία και Βόρειες Σποράδες: 52 άτομα έκτακτο προσωπικό με σχέση εργασίας Ιδιωτικού Δικαίου Ορισμένου Χρόνου και 25 με τη σύναψη σύμβασης μίσθωσης έργου.
Καρδίτσα: 20 άτομα με τη σύναψη σύμβασης μίσθωσης έργου.
Την υποβολή αιτήματος με τις παραπάνω προσλήψεις υπερψήφισαν όλες οι παρατάξεις πέραν αυτών που ηγούνται οι κ.κ. Βαγγέλης Μπούτας και Θεοφάνης Γενηκομσίου, οι οποίοι θα ήθελαν να γίνει πρόσληψη μόνιμων εργαζομένων και όχι συμβασιούχων.
Τελευταία τροποποίηση στις4 Μαρτίου 2011, 10:19