Σε εκλογική ετοιμότητα οι Οικολόγοι Πράσινοι Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Θεσσαλία
- Εκτύπωση
Στο πλαίσιο του Συνεδρίου των Οικολόγων Πράσινων που θα γίνει στην Αθήνα, τις 21-22-23 Οκτωβρίου 2011, έγινε στα Τρίκαλα στις 8 Οκτωβρίου 2011 η Προσυνεδριακή Πανθεσσαλική Περιφερειακή Συνδιάσκεψη των Οικολόγων Πράσινων Θεσσαλίας.
Στη συνδιάσκεψη συμμετείχαν μέλη από από την Θεσσαλία, ο οργανωτικός υπεύθυνος Θεσσαλίας Στερεάς Ελλάδας Τηλέμαχος Σπασίδης και μέλη πολιτικών κινήσεων της Αθήνας. Τη Προσυνεδριακή Πανθεσσαλική Περιφερειακή Συνδιάσκεψη απασχόλησαν θέματα που αφορούσαν το συνέδριο όπως :
- Απολογισμός / Προγραμματισμός Πανελλαδικού Συμβουλίου
- Πολιτική Συγκυρία και Οικονομική Κρίση
- Αλλαγές Καταστατικού
Η Προσυνεδριακή Πανθεσσαλική Περιφερειακή Συνδιάσκεψη επίσης εξέλεξε ως μέλος του Πανελλαδικού Συμβουλίου των Οικολόγων Πράσινων τους Χρήστο Παπαγεωργίου (Τρίκαλα) και Κώστα Κούτσικο (Λάρισα) οι οποίοι θα εναλλάσσονται στο Πανελλαδικό Συμβούλιο.
Τα θέματα του συνεδρίου των Οικολόγων Πράσινων που θα γίνει στην Αθήνα, είναι τα εξής:
- Απολογισμός / Προγραμματισμός – Ανάδειξη νέου Πανελλαδικού Συμβουλίου
- Αλλαγή του Καταστατικού
- Προτάσεις για Θεσμικές Αλλαγές-Άμεση Δημοκρατία (Θεσμοί-Διακυβέρνηση)
- Πολιτική Συγκυρία και Οικονομική Κρίση
- Εκλογική Ετοιμότητα