Έργα προϋπολογισμού 3,4 εκατ. ευρώ από την Οικονομική Επιτροπή της Περιφέρειας Θεσσαλίας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τρίκαλα
- Εκτύπωση
Δύο νέα έργα συνολικού προϋπολογισμού 3.468.000 ευρώ εγκρίθηκαν από την Οικονομική Επιτροπή της Περιφέρειας Θεσσαλίας, η οποία συνεδρίασε υπό την προεδρία του περιφερειάρχη Θεσσαλίας Κώστα Αγοραστού.
Τα έργα αυτά είναι:
- Έγκριση αποτελέσματος δημοπρασίας για την ανάδειξη αναδόχου κατασκευής του έργου: «Κατασκευή Μονάδας Φροντίδας Ηλικιωμένων Ιεράς Μητρόπολης Σταγών και Μετέωρων στην Καλαμπάκα Τρικάλων - Κατασκευή Κτιρίου και Διαμόρφωση Περιβάλλοντος Χώρου», προϋπολογισμού 3.070.000,00 €.
- Έγκριση αποτελέσματος δημοπρασίας για την ανάδειξη αναδόχου κατασκευής του έργου: «Εργασίες αναβάθμισης, συντήρησης, ελέγχου πενταετίας και επισκευής των εναέριων αναβατήρων Πήλιο1, Πήλιο2, Πήλιο3, Πήλιο4 και Πήλιο5, Χιονοδρομικού Κέντρου Πηλίου», προϋπολογισμού: 398.000,00 €.
Μετά τις εγκρίσεις αυτές προχωρούνε άμεσα οι διαδικασίες για την υπογραφή των συμβάσεων κατασκευής.