Για έλεγχο, δείγμα νερού από τον Ληθαίο ποταμό Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τρίκαλα
- Εκτύπωση
Δείγμα νερού έλαβαν σήμερα οι αρμόδιες υπηρεσίες της Αντιπεριφέρειας Τρικάλων για μολυσμένο νερό του Ληθαίου ποταμού κοντά στο 2ο Δημοτικό Σχολείο και έπειτα από καταγγελία πολιτών.
Υπάλληλοι της Διεύθυνσης Υγείας και του Τμήματος Περιβάλλοντος μετέβησαν στο συγκεκριμένο σημείο του Ληθαίου και πήραν δείγμα νερού για χημικό έλεγχο και τις προσεχείς ημέρες αναμένονται τα αποτελέσματα.
Σε δηλώσεις του ο κ. Μιχαλάκης ανέφερε: «Αμέσως επιλήφθηκαν του θέματος οι αρμόδιες υπηρεσίες και έγιναν όλες οι προβλεπόμενες ενέργειες. Όταν θα έχουμε στα χέρια μας τα αποτελέσματα του εργαστηριακού ελέγχου, τότε θα γνωρίζουμε και την αιτία της μόλυνσης».
Τελευταία τροποποίηση στις25 Ιουλίου 2011, 15:29