Σύλληψη άνδρα με περίπου 2 κιλά κάνναβη στην περιοχή του Δήμου Μετεώρων
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τρίκαλα
- Εκτύπωση
![Σύλληψη άνδρα με περίπου 2 κιλά κάνναβη στην περιοχή του Δήμου Μετεώρων](/media/k2/items/cache/0a3925065c60694356679b9456bd6dd7_L.jpg)
Συνελήφθη σήμερα (02-11-2021) το μεσημέρι σε περιοχή του Δήμου Μετεώρων, από αστυνομικούς του Τμήματος Ασφάλειας Τρικάλων, ένας ημεδαπός, κατηγορούμενος για παραβάσεις της νομοθεσίας περί ναρκωτικών.
Ειδικότερα, μετά από κατάλληλη αξιοποίηση στοιχείων για διακίνηση ποσοτήτων κάνναβης από το δράστη στην πόλη των Τρικάλων, διενεργήθηκε νομότυπη έρευνα στην οικία του, κατά την οποία βρέθηκαν με τη συνδρομή του αστυνομικού σκύλου ανίχνευσης ναρκωτικών ουσιών “ FLEX ” και κατασχέθηκαν δεκατέσσερα γυάλινα δοχεία και μία χάρτινη συσκευασία με ποσότητες ακατέργαστης κάνναβης, συνολικού βάρους -1.933,5- γραμμαρίων και μια ηλεκτρονική ζυγαριά.