Τις εργασίες βελτίωσης του οδικού τμήματος από τη Ράξα προς τη Βασιλική επέβλεψε ο Κ. Αγοραστός
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τρίκαλα
- Εκτύπωση
![Τις εργασίες βελτίωσης του οδικού τμήματος από τη Ράξα προς τη Βασιλική επέβλεψε ο Κ. Αγοραστός](/media/k2/items/cache/7886e8d22fc7445c5306188abcbb8a33_L.jpg)
Σε εξέλιξη βρίσκονται από την Περιφέρεια Θεσσαλίας οι εργασίες βελτίωσης του οδικού τμήματος από τη Ράξα προς τη Βασιλική στην Περιφερειακής Ενότητα Τρικάλων.
Την πρόοδο των εργασιών διαπίστωσε ο Περιφερειάρχης Θεσσαλίας Κ. Αγοραστός ο οποίος συνοδευόμενος από τον Αντιπεριφερειάρχη Π.Ε. Τρικάλων Χρ. Μιχαλάκη επισκέφτηκε το έργο.
Μέχρι σήμερα έχουν ολοκληρωθεί οι εργασίες χωματουργικών, τεχνικών, οδοστρωσίας, ασφαλτικών και σήμανσης - ασφάλειας σε 1.300 μ από το συνολικό μήκος 2.000 μ. της οδού. Το έργο είναι προϋπολογισμού 300.000 ευρώ και χρηματοδοτείται από τον Πρόγραμμα Δημοσίων Επενδύσεων της Θεσσαλίας.