Εκδήλωση την Πέμπτη στο Παυσίλυπο με θέμα “Ένα καράβι για τη Γάζα” Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
Η Κινηματογραφική Λέσχη Καρδίτσας και η πρωτοβουλία “Ένα καράβι για τη Γάζα”, συνδιοργανώνουν εκδήλωση την Πέμπτη 5 Μαΐου 2011 στις 21:00 στο Παυσίλυπο με θέμα: "Το επερχόμενο ταξίδι προς την πολιορκημένη Γάζα και οι εξελίξεις στον εξεγερμένο Αραβικό κόσμο".
Τα καράβια για τη Γάζα είναι έτοιμα να σαλπάρουν κι εμείς θα τους ευχηθούμε “καλό ταξίδι…..”.
Την Πέμπτη 5 Μαΐου 2011, 21:00 στο Παυσίλυπο θα προβληθεί το βραβευμένο ντοκιμαντέρ “ΓΑΖΑ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ” των Γιώργου Αυγερόπουλου και Γιάννη Καρυπίδη και θ΄ ακολουθήσει συζήτηση με το μέλος της πρωτοβουλίας “Ένα καράβι για τη Γάζα”, Γιάννη Καρυπίδη, σκηνοθέτη και μέλος της ελληνικής ομάδας που συμμετέχει στο ταξίδι του «Στόλου της Ελευθερίας» προς τη Γάζα.
Τελευταία τροποποίηση στις4 Μαΐου 2011, 20:33