Εορταστικές εκδηλώσεις στην Καρδίτσα την Πέμπτη & Παρασκευή Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
Συνεχίζονται την Πέμπτη 29 Δεκεμβρίου στις 11:00 στην Κεντρική πλατεία της Καρδίτσας, οι εορταστικές εκδηλώσεις «Χριστούγεννα 2011- Πρωτοχρονιά 2012» με μια γιορτή γευσιγνωσίας από το Δίκτυο Τροφίμων και Ποτών Καρδίτσας σε συνεργασία με τον Ε.Β.Ε. και τον Εμπορικό Σύλλογο Καρδίτσας.
Στην εκδήλωση θα συμμετέχει η ορχήστρα και η χορωδία του Πολυφωνικού Ωδείου Καρδίτσας
Στις 19:00 της ίδιας ημέρας στην Κεντρική πλατεία θα πραγματοποιηθεί συναυλία έντεχνου και λαϊκού τραγουδιού.
Τέλος την Παρασκευή 30 Δεκεμβρίου στις 17:00 στο αίθριο της Δημοτικής Αγοράς η ομάδα «ΤΣΙΡΚΟΛΕΛΕΤΑ» με κλόουν, ζογκλερ και ξυλοπόδαρο σε μια μοναδική παράσταση για τα παιδιά. Χορηγοί της εκδήλωσης: «Σύγκλητος», «ρόπτρον» και «Προμηθέας»
Υπενθυμίζεται ότι σε περίπτωση κακοκαιρίας όσες δράσεις προγραμματίστηκαν στην Κεντρική Πλατεία θα διεξαχθούν στο Αίθριο της Δημοτικής Αγοράς.
Όλες οι εκδηλώσεις διοργανώνονται από τον Δήμο Καρδίτσας σε συνεργασία με το Δ.Ο.Π.Α.Κ., τη ΔΗ.Κ.Ε.Κ., τα Εργαστήρια Τέχνης, την Ένωση Πολιτιστικών Συλλόγων Νομού Καρδίτσας, το Επιμελητήριο, τον Εμπορικό Σύλλογο Καρδίτσας, το Δίκτυο Τροφίμων και Ποτών, τον Σύλλογο Ζαχαροπλαστών και τον Ιππικό Σύλλογο Καρδίτσας «Ν. Πλαστήρας» αλλά και με την υποστήριξη τοπικών επιχειρήσεων.