Ολοκληρώθηκαν οι χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις από το ‘τέχνης παίδευσις’ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
Ολοκληρώθηκαν οι χριστουγεννιάτικες δράσεις των παιδικών ομάδων του ‘τέχνης παίδευσις’ Θεατρικού Εργαστηρίου Καρδίτσας με δύο ακόμα θεατρικές παραστάσεις των έργων ‘‘Ο Αη Βασίλης φέτος είναι πράσινος’’ των Νίκου Μιχαλόπουλου & Άννας Βερούλη και ‘‘Ο παπουτσής και οι νάνοι’’ των αδελφών Γκριμ την Τετάρτη 21 και Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου 2011 αντίστοιχα, σε σκηνοθεσία Αργυρώς Πιοτογιαννάκη.
Οι παραστάσεις αυτές δόθηκαν στην σκηνή του Εργαστηρίου από τα παιδικά τμήματα 4 έως 8 ετών και τις παρακολούθησαν οι οικογένειες και οι φίλοι των παιδιών.
Τα παιδιά και των δύο τμημάτων μέσα από το θεατρικό παιχνίδι, την άσκηση στον λόγο, την έκφραση, την κίνηση και τον χορό που παρακολούθησαν στον πρώτο κύκλο μαθημάτων αυτής της θεατρικής χρονιάς κατάφεραν αβίαστα να υποστηρίξουν, παρά το μικρό της ηλικίας τους , παραστάσεις με θεατρικό παίξιμο, διαλόγους και χορό προσφέροντας στο κοινό που τους παρακολούθησε μοναδικές στιγμές ενθουσιασμού και συγκίνησης. Στις παραστάσεις έπαιξαν:
‘Ο Αη Βασίλης φέτος είναι πράσινος’
Γάκη Φρειδερίκη, Καβούρη Μαρία Νεκταρία, Καραγεώργου Ανδριάνα, Καραγεώργου Μελίνα, Καραγεωργούλη Ελπίδα, Κοβάνογλου Μάριος, Μπάλτου Δήμητρα, Μπούτα Χριστίνα, Ντερέκα Ραφαέλα, Σαπάκου Αναστασία, Στάθη Λυδία, Τριανταφύλλου Ελένη, Τριανταφύλλου Ιωάννα
‘‘Ο Παπουτσής και οι νάνοι’’
Αργύρη Αριστέα, Αργύρη Δέσποινα, Βητοβάρης Ζήσης, Γρηγορίου Δημήτριος, Δανιήλ Μαρία, Καραΐσκος Δημήτρης Άγγελος, Κουτρουμάνου Αγάπη Νικολέτα, Κρομμύδας Γιάννης, Ράμμος Χρήστος Μιχαήλ, Σίμου Μαρία, Σπάνιας Γιώργος, Στεργιοπούλου Μυρσίνη Τουμπανιάρης Δημήτριος, Φασιανός Θωμάς.“τέχνης παίδευσις”
ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
τηλ.fax 24410 23025 6974958683
ιστοσελίδα: www.theatrokar.gr
e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.